Poszukiwany za zabójstwo dzieci

Policja poszukuje 42-letniego Radosława Kolasińskiego, mieszkańca Płocka, który szukany jest w związku ze sprawą zabójstwa trójki chłopców, o które jest podejrzewany. Jak na razie nieznane są okoliczności tej tragedii. W akcję szukania 42-latka zaangażowana jest cała polska policja.

Ciała trzech braci zostały znalezione 9 marca około południa w jednym z domów na osiedlu Wyszogrodzka w Płocku. 7-letni Oskar, 12-letni i 17-letni Piotr leżeli w kałużach krwi. Policja rozpoczęła poszukiwania za ojcem dzieci, Radosławem Kolasińskim.

Zabił i uciekł

 Ta okrutna zbrodnia wstrząsnęła Płockiem. Oskar, Adrian i Piotr, jak stwierdziła na miejscu morderstwa policja, mieli rany cięte szyi – podcięte gardła. Chłopcy się wykrwawili. Kiedy byli mordowani, ich mama Małgorzata była z 14-letnią córką Oliwią w warszawskim szpitalu na badaniach specjalistycznych. Dziewczynka od lat zmaga się z białaczką.

Policja została wezwana na zgłoszenie mieszkańców. Teraz policjanci prowadzą sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płocku. Trwają intensywne czynności w sprawie wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zabójstwa trzech braci.

Od samego początku podejrzewany jest tata chłopców. Mężczyzna był biologicznym ojcem najmłodszego, Oskarka, i prawnym opiekunem pozostałej trójki dzieci. Pod nieobecność matki, która wyjechała z córką do szpitala, zajmował się chłopcami.

Według relacji sąsiadów widziano go kilka godzin przed ujawnieniem makabry. Mężczyzna około godziny 7.00 wychodził z mieszkania, a następnie wsiadł do samochodu i odjechał.

Do działań poszukiwawczych zaangażowany został policyjny helikopter oraz psy tropiące. Kilkudziesięciu policjantów prowadzi nadal intensywne poszukiwania 42-latka.

Ślad nad Wisłą

W czasie poszukiwań 9 marca OSP Słupno poinformowało, że po południu strażacy uczestniczący w akcji po kilku godzinach wraz z policją odnaleźli porzucony samochód w Wykowie nad Wisłą. Został on porzucony między wałami przeciwpowodziowymi. Wygląda na to, że auto ugrzęzło w błocie, a 42-latek uciekł.

Śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku. Ona też w ramach prowadzonych czynności do sprawy zabójstwa, wydała decyzję o publikacji wizerunku poszukiwanego Radosława Kolasińskiego, który jest podejrzewany o spowodowanie śmierci małoletnich – podała podkom. Marta Lewandowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. O szczegółach prowadzonych działań operacyjnych policja nie informuje, zaznaczając tylko, że są sprawdzane zgłoszenia i tropy, i trwa intensywne poszukiwanie podejrzanego o morderstwo.

Podany został też do publicznej wiadomości rysopis 42-latka na podstawie opisów sąsiadów. Mężczyzna najprawdopodobniej ubrany był w ciemną kurtkę z napisem odblaskowym HI-TEC umieszczonym na piersi, ramieniu oraz plecach, szalik typu komin w kolorze zielono – niebieskim oraz czapkę i buty sportowe koloru niebieskiego. Poszukiwany ma specyficzny styl poruszania się – stopy na zewnątrz i szybki chód.

Policja informuje również, że jeśli ktoś posiada informację o miejscu przebywania poszukiwanego bądź inne, istotne dane, które mogą doprowadzić do jego odnalezienia, jest proszony o pilny kontakt z policją pod nr alarmowym 112 oraz pod nr tel. (47) 705 16 00, 705 16 01.

Bogumiła Nowak

Fot. KMP Płock

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz