Poprawiło się bezpieczeństwo 

Reklamy

GAWŁÓW W 2021 roku gmina wykonała w całości zadanie inwestycyjne polegające na  przebudowie przejścia dla pieszych na drodze gminnej w miejscowościach  Gawłów – Altanka. Przejście to jest usytuowane przy Szkole Podstawowej w Gawłowie. Inwestycja została właśnie rozliczona. 

Mieszkańcy od lat zwracali uwagę na poziom bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu, zwłaszcza dzieci, które przechodziły do szkoły. Droga jest dość ruchliwa, a szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych, w czasie wyjazdów i powrotów ze szkół i pracy.

– Apelowaliśmy wielokrotnie, aby to przejście tak zorganizować, by dzieci mogły z niego bezpiecznie korzystać. Udało się. Cieszy nas, że poziom bezpieczeństwa w tym miejscu znacznie się poprawił – mówi jedna z mieszkanek Gawłowa.

Inwestycja „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w miejscowościach Gawłów – Altanka  na drodze nr 380702W” realizowana była z pozyskanych funduszy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Zakres prac w tym miejscu obejmował wykonanie odcinka obustronnego chodnika i wysepek na jezdni. Dodatkowo zrobione zostało oświetlenie uliczne odpowiednie dla przejść dla pieszych, oznakowanie pionowe i poziome, jak też wygrodzenia w postaci barier. Ponadto zastosowano elementy bezpieczeństwa ruchu, takie jak punktowe najazdowe elementy odblaskowe.

Głównym celem projektu była poprawa bezpieczeństwa w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych. Inwestycja ta w pobliżu Szkoły Podstawowej w Gawłowie zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do niej. Całe przedsięwzięcie kosztowało 152 683,04 złotych, z czego 104 tys. złotych wyniosła dotacja, a pozostała kwota – 48 683,04 złotych była wkładem własnym gminy.

Ta inwestycja już zakończona. W kolejnych latach Rada Gminy Sochaczew planuje kontynuację budowy chodnika dla pieszych w kierunku Rozlazłowa. Też jest to potrzebne i niezbędne dla bezpieczeństwa mieszkańców. Sporo osób na tej trasie chodzi, a ruch jest tu znaczny. Ta droga w kierunku na Rozlazłów jest bardzo ruchliwa, gdyż jest to jedna z tras dojazdowych do drogi krajowej nr 50, prowadzącej z Sochaczewa na Warszawę – mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

W perspektywie jest też zabezpieczenie wszystkich przejść, z których korzystają uczniowie przy gminnych szkołach podstawowych. O to zabiegają usilnie mieszkańcy gminy Sochaczew oraz radni gminy.

BN

Fot. UG Sochaczew

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz