Podejrzany o usiłowanie włamania do jednego z sochaczewskich sklepów zatrzymany

fot.policja
Reklamy
Podejrzany o usiłowanie włamania do jednego z sochaczewskich sklepów usłyszał zarzut i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Policjanci zatrzymali również jego kolegę – obywatela Gruzji wobec którego wydano zakaz wjazdu i pobytu w strefie Schengen. Mężczyzna zostanie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej.
Policjanci zostali powiadomieni o usiłowaniu włamania do jednego ze sklepów na ul. 15 Sierpnia w Sochaczewie. Nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy pracowali funkcjonariusze wydziału kryminalnego. W toku podjętych działań zatrzymano m.in. 24-latka, którego kryminalni podejrzewali o popełnienie przestępstwa i jego 37-letniego kolegę.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie do usiłowania włamania przyznał się 24-latek. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jego 37-letni kolega zostanie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, ponieważ po sprawdzeniu w systemie okazało się, że wobec obywatela Gruzji orzeczono zakaz wjazdu i pobytu w strefie Schengen.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz