Otworzyli drogę dla osiedli

fot. Jerzy Szostak

Sochaczewscy radni na ostatniej sesji rady miasta dokonali zmian w obowiązującym studium zagospodarowania przestrzennego Sochaczewa. Zmiana dotyczy fragmentu Pól Czerwonkowskich, na którym ma zostać wybudowane osiedle mieszkaniowe. Na tej samej sesji podjęto także uchwałę dotyczącą kolejnej zmiany w studium. Tym razem chodzi o teren przy ulicy 15 sierpnia, gdzie prywatny inwestor zamierza wybudować kolejne sochaczewskie osiedle.

Uchwała dotycząca działki przy ulicy Olimpijskiej została podjęta przez radnych jednogłośnie. I nie ma się czemu dziwić. Rada od samego początku, czyli od dwóch lat była jednomyślna, co do decyzji budowy w tym miejscu osiedla mieszkaniowego. Na przeszkodzie stały jednak obowiązujące zapisy studium, które w tym miejscu przewidywało istnienie jedynie obiektów usługowych. Stąd pojawiła się konieczność dokonania zmian w najważniejszym dokumencie dotyczącym planowania przestrzennego miasta. Sam proces zmiany trwał rok i przez ten czas nikt nie zgłosił do proponowanej korekty żadnych uwag. Tym samym podjęta przez radnych uchwała otwiera inwestorowi drogę do realizacji inwestycji.

Dodajmy, że w przyjętym przez radnych dokumencie wskazano, że w pierwszym budynku, jakie powstanie na Polach, znajdzie się od 105 do 147 mieszkań o łącznej powierzchni od 6300 do 7700 metrów kwadratowych. Natomiast parter bloku zostanie przeznaczony na obiekty handlowo-usługowe o powierzchni od 200 do 400 m kw. Z kolei samochody będzie można parkować w parkingu podziemnym i naziemnym. Docelowo, nowe sochaczewskie osiedle ma liczyć kilka budynków o zróżnicowanej wysokości.

Ale na tym nie koniec działań radnych zmierzających do zmian obowiązującego i co istotnie, nieodpowiadającego obecnej rzeczywistości studium zagospodarowania przestrzennego Sochaczewa. Otóż na tej samej sesji radni przyjęli uchwałę o przystąpieniu do zmiany zagospodarowania przestrzennego terenów położonych przy ulicy 15 sierpnia. Chodzi o działkę o powierzchni 5,9 hektara, znajdującą się naprzeciw zakładów chemicznych w Boryszewie. Właściciele tego terenu chcą w tym miejscu wybudować osiedle mieszkaniowe składające się z kilkunastu budynków wielorodzinnych. Tymczasem obowiązujące zapisy studium mówią o tym, że może tam powstać jedynie zabudowa jednorodzinna.

Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz