OSP Młodzieszyn wkrótce z nowym samochodem

fot.podglądowe

 4 marca w miejscowości Jednorożec w powiecie Przasnyskim odbyło się przekazanie promesy na dofinansowanie zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Młodzieszyn.

Nasza jednostka została ujęta w wykazie planowanych zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych na rok 2022. Zakup samochodu zostanie sfinansowany dzięki wsparciu samorządu gminy Młodzieszyn, środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dotacji budżetowej ze środków KSRG.

W uroczystym przekazaniu promes wzięli udział Skarbnik Gminy Młodzieszyn Małgorzata Zawadzka, Prezes OSP Młodzieszyn Marek Ciurzyński oraz Komendant PSP w Sochaczewie Piotr Piątkowski. Jak dodaje Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk- „Bardzo cieszy nas fakt, iż OSP KSRG Młodzieszyn znalazła się w gronie 13 jednostek, które otrzymały promesy na zakup wozów. Ze względu na charakter pracy, jednostki OSP potrzebują odpowiedniego, bezawaryjnego sprzętu, by ratować innych w niebezpiecznych i zagrażających życiu sytuacjach. Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego zawsze wymaga zaangażowania znacznych środków finansowych. Jako gmina z chęcią wspieramy strażaków, dlatego i tym razem postanowiliśmy wspomóc naszych druhów. Gratulujemy ochotnikom z Młodzieszyna otrzymanej promesy i życzymy aby jak najszybciej mogli korzystać z nowego nabytku.

UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz