Nowoczesny ambulans dla Sochaczewa

fot.pixabay
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekaże do służby cztery ambulanse sanitarne. Wartość każdego z nich to ponad 600 tysięcy złotych, a jeden trafi do Sochaczewa.

Na 1 kwietnia zaplanowano uroczyste przekazanie czterech ambulansów sanitarnych typu B marki Volkswagen Crafter. Wydarzenie będzie miało miejsce w Płocku.

Ambulanse zostaną przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jako darowizna w ramach projektu ,,Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, realizowanego przez Województwo Mazowieckie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014- 2020.

Specjalistyczne ambulanse wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną. Koszt jednego ambulansu stanowi kwotę 602 226 zł. Zostaną przeznaczone dla ratownictwa medycznego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego” w Płocku. Jeden z nich będzie służył w podstacji w Sochaczewie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz