N-Park w Sochaczewie

Reklamy
Jednogłośnie i bez żadnych uwag radni miasta zgodzili się dziś na zawarcie porozumienia między Sochaczewem, gminą Sochaczew i firmą Napollo, które otwiera drogę do powstania nowego centrum handlowego na obrzeżach miasta. Chodzi o tereny za obwodnicą, gdzie miałby powstać N-Park Sochaczew.

Sprawę referował wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski. Jak wyjaśniał, projekt porozumienia dotyczy przebudowy ulicy Olimpijskiej ze skrzyżowaniem drogi krajowej drogi 92 (obwodnicy), drogi w kierunku Czerwonki oraz dojazdu do centrum handlowego.

– Porozumienia określa zakres przebudowy układu komunikacyjnego i dotyczy tylko dokumentacji technicznej. Określono w nim zasady, zakres i co przynależy każdej ze stron. (…) Stuprocentowym inwestorem, jeśli chodzi o koszty, będzie firma Napollo, i ona sfinansuje dokumentację techniczną. Dwa samorządy, czyli miasto i gmina Sochaczew, są w nim tylko ze względu na to, że ewentualna przebudowa dróg odbywać się będzie na ich terenie – mówił wiceburmistrz.

Jak podaje portal retailnet.pl, w naszym mieście miałby powstać Sochaczew N-Park. Obecnie Napollo pracuje nad ich uruchomieniem lub rozbudową w Piotrkowie Trybunalskim, Sochaczewie i Ozorkowie. Napollo to polska firma, która prowadzi działalność inwestycyjną od niemal piętnastu lat. N-Parki zaspokajają podstawowe potrzeby zakupowe klienta w głównych kategoriach, które uzupełnia oferta specjalistyczna. Kluczowe branże to spożywcza, moda rodzinna, akcesoria dla domu, zdrowie i uroda oraz gastronomia. Jak informuje Dorota Beltrani, dyrektor ds. Komercjalizacji i Zarządzania w Grupie Napollo, w N-Parku planowanym w Piotrkowie Trybunalskim do grona najemców dołączył McDonald’s, ale także supermarket Stokrotka, sklep odzieżowy Sinsay oraz RTV Euro AGD. W planowanym N-Parku w Ozorkowie pojawi się m.in. Aldi, sklep odzieżowy Sinsay, Jysk oraz RTV Euro AGD. – W sochaczewskim parku handlowym planujemy ofertę z wyżej wymienionych branż – mówi Dorota Beltrani.

N-Parków w Polsce jest jedenaście, ale Napollo planuje otwierać kilka obiektów rocznie i dalej kupować działki pod inwestycje handlowe lub gotowe parki handlowe. N-Parki oferują zakupy w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców i o powierzchni najmu do ok. 15 tys. m2. N-Parki posiadają lokalizacje w całej Polsce. Jesienią 2021 dobiegła końca budowa N-Parku w Gorzowie Wielkopolskim, w Poznaniu zakończono modernizację pasażu z Eurospar, Rossmann, Pepco, RTV Euro AGD i Inmedio. Budowa N-Parku w podwrocławskich Łanach jest na etapie prac wykończeniowych w lokalach aby wiosną 2022 otworzyć obiekt. Napollo jest także właścicielem galerii handlowych oraz kilkudziesięciu lokali handlowych.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz