Konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną

fot. pixabay
Reklamy

Choć o świętach wielkanocnych jeszcze nie myślimy, bo te dopiero za niespełna dwa miesiące to Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie zaprasza do udziału w II edycji powiatowego konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Zeszłoroczna edycja przerosła oczekiwania organizatorów, gdyż wpłynęło ponad 100 prac, nagrodzono niespełna 40 osób.

Partnerem konkursu i głównym sponsorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie a patronat honorowy nad nim sprawuje starosta sochaczewski Jolanta Gonta. Mogą w nim wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych – klasy VI-VIII oraz ze szkół ponadpodstawowych. Tematem przewodnim jest wykonanie ozdoby świątecznej. Zadanie polega na stworzeniu przestrzennej pracy np. pisanki, dekoracji wiosennej czy stroika wielkanocnego. Koniecznie trzeba uwzględnić wyraźne elementy tradycji nawiązującej do świąt Wielkiej Nocy. Oprócz niej, oceniane będzie też nowatorskie wykonanie, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne czy walory plastyczne jak wykonanie pracy z dostępnych, własnoręcznie wykonanych elementów a nie gotowych, kupnych dodatków. Organizator na dostarczenie gotowej pracy wyznaczył termin do 1 kwietnia br. Praca może być wykonana dowolną techniką, z każdego tworzywa. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę, jest natomiast możliwość nadesłania kilku prac z jednej placówki. Konstrukcja ozdabianego przedmiotu powinna być stabilna i właściwie opisana.

Dekoracje z wypełnionymi formularzami można dostarczyć osobiście do Ośrodka w Załuskowie, można też wysłać na podany w regulaminie adres oraz dostarczyć osobiście do Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie (ul. marsz. J. Piłsudskiego 65).

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przewiduje atrakcyjne nagrody, które ufundowało m.in. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Zwycięzców poznamy jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

W ubiegłym roku wszystkie nadesłane prace zostały sprzedane a dochód z nich wsparł leczenie Alana, chłopca z gminy Brochów, który zmaga się z bardzo poważną chorobą. W tym roku organizatorzy także będą chcieli pomóc jednemu z mieszkańców naszego powiatu, tym bardziej zachęcamy do udziału w konkursie. Połączmy pomaganie z dobrą zabawą i konkursową rywalizacją. Zapraszamy do udziału.

Pełna treść regulaminu wraz z potrzebnymi załącznikami znajduje się na stronie internetowej Starostwa www.powiatsochaczew.pl w zakładce KONKURSY.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz