Kolejne uderzenie KAS i CBŚP w nielegalny hazard

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie (CBŚP) rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 16 osób. Wobec 8 osób sąd zastosował areszt Zabezpieczono łącznie 43 urządzenia do gier hazardowych.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) wraz z funkcjonariuszami Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnego hazardu.

Podczas akcji funkcjonariusze przeszukali 8 lokali z automatami oraz mieszkania osób zaangażowanych w nielegalny proceder. W jednym z mieszkań ujawniono 44 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 23 automaty klasyczne i 20 terminali komputerowych oraz pieniądze znajdujące się w lokalach w wysokości ponad 50 tys. zł.

W trakcie śledztwa ustalono, że grupa przestępcza działała od 2018 roku na terenie województw mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego, organizując nielegalne gry na automatach.

Na poczet grożących kar zabezpieczono samochód osobowy marki BMW, ponad 300 tys. zł, 12 markowych zegarków, narkotyki oraz złote monety i sztabki złota. Ustalono i zabezpieczono majątek należący do podejrzanych w wysokości ponad 2 mln zł.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw karnych skarbowych. Sąd aresztował ośmioro zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz