Kolejne inwestycje MZDW w naszym mieście

fot.pixabay
Do końca tego roku sochaczewski ratusz powinien otrzymać gotową dokumentację wraz z kosztorysami i pozwoleniem na budowę. Za kilka dni dowiemy się, kto wygrał przetarg na opracowanie projektu budowy oświetlenia w zarządzanej przez marszałka alei 600-lecia.

Od kilku miesięcy burmistrz, przy wsparciu wiceprzewodniczącego sejmiku Adama Orlińskiego, prowadził z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich rozmowy o kolejnych remontach dróg zarządzanych przez marszałka a leżących w granicach administracyjnych Sochaczewa. Nie zostało ich dużo, bo większość w ostatnich latach przebudowano, wyposażono w ścieżki rowerowe, nowe chodniki. Do wykonania został m.in. odcinek alei 600-lecia między skrzyżowaniem z ulicą Staszica a torami kolei wąskotorowej, oświetlenie tego fragmentu oraz ścieżka rowerowa biegnąca w ulicy 15 Sierpnia od granic miasta do skrzyżowania z ulicą Boryszewską. I te trzy zadania MZDW ma realizować we współpracy z miastem.

Na sesji 15 marca burmistrz zaproponował radzie, by dokonać zmian w budżecie, po 110 tys. zł przeznaczyć na pracowanie projektów przebudowy odcinka alei 600-lecia i ścieżki rowerowej w 15 Sierpnia oraz wydzielić 50 tys. zł na projekt oświetlenia. Kluby PiS i Sochaczewskiego Forum Samorządowego poparły te zmiany, opozycja nie.

– Kilka lat temu wypracowaliśmy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich zasady współpracy. Miasto płaci za opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi wojewódzkiej, a potem przekazuje te materiały MZDW. Zlecamy też zaprojektowanie oświetlenia i płacimy za montaż lamp. Stawiamy na energooszczędne oświetlenie ledowe, równie efektywne ale znacznie tańsze od tradycyjnego. Na tych samych zasadach zapewniliśmy wkład własny m.in. przy remoncie ulicy Chodakowskiej, Chopina czy ostatnio wojewódzkiego odcinka ulicy 15 Sierpnia – przypomina burmistrz Piotr Osiecki.

Na projekt oświetlenia ogłoszono już stosowny przetargi i za kilka dni powinniśmy się dowiedzieć, która firma opracuje dokumentację. Ponieważ nie będzie to standardowe zamówienie (projektant musi uzgadniać swoje zamierzenia nie tylko z MZDW, spółką PGE, Polskimi Sieciami Energetycznymi, ale również z Wodami Polskimi), na dopracowanie szczegółów dostanie aż osiem miesięcy.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz