Kolejne centrum handlowe

Reklamy

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni jednogłośnie zgodzili się na zawarcie porozumienia między Sochaczewem, gminą Sochaczew i firmą Napollo, które otwiera drogę do powstania nowego centrum handlowego na granicy miasta i gminy Sochaczew. Zostanie ono wybudowane tuż za skrzyżowaniem ulicy Olimpijskiej z obwodnicą Sochaczewa.

Jak wyjaśnił podczas sesji Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza. – Porozumienie określa zakres przebudowy układu komunikacyjnego i dotyczy tylko dokumentacji technicznej. Określono w nim zasady, zakres i co przynależy każdej ze stron. Stuprocentowym inwestorem, jeśli chodzi o koszty, będzie firma Napollo i ona sfinansuje dokumentację techniczną. Dwa samorządy, czyli miasto i gmina Sochaczew, są w nim tylko ze względu na to, że ewentualna przebudowa dróg odbywać się będzie na ich terenie – stwierdził Dariusz Dobrowolski, wiceburmistrz.

W miejscu obecnego skrzyżowania ma zostać wybudowane rondo. Tym samym zostanie spełniony postulat mieszkańców zarówno gminy, jak i miasta, którzy od lat apelowali o przebudowę skrzyżowania i dostosowania go do obecnego natężenia ruchu, zarówno samochodowego, jak i pieszego. Dodajmy, że liczba samochodów przejeżdżających przez skrzyżowanie Olimpijskiej z obwodnicą już wkrótce gwałtownie wzrośnie wraz z rozpoczęciem budowy osiedla mieszkaniowego na Polach Czerwonkowskich oraz zakończeniem budowy osiedla przy ulicy Głowackiego.

Do tego dojdą pojazdy klientów, którzy będą chcieli zrobić zakupy w nowym centrum handlowym. A to, jak podaje portal retailnet.pl, ma nosić nazwę Sochaczew N-Park.

Dodajmy, że inwestor, czyli Napollo to polska firma, która prowadzi działalność inwestycyjną od niemal piętnastu lat. N-Parki zaspokajają podstawowe potrzeby zakupowe klienta w głównych kategoriach, które uzupełnia oferta specjalistyczna. Kluczowe branże to spożywcza, moda rodzinna, akcesoria dla domu, zdrowie i uroda, oraz gastronomia. Jak informuje Dorota Beltrani, dyrektor ds. Komercjalizacji i Zarządzania w Grupie Napollo, w N-Parku planowanym w Piotrkowie Trybunalskim do grona najemców dołączył McDonald’s, ale także supermarket Stokrotka, sklep odzieżowy Sinsay oraz RTV Euro AGD. W planowanym N-Parku w Ozorkowie pojawi się m.in. Aldi, sklep odzieżowy Sinsay, Jysk oraz RTV Euro AGD. – W sochaczewskim parku handlowym planujemy ofertę z wyżej wymienionych branż – mówi Dorota Beltrani.

N-Parków w Polsce jest jedenaście, ale Napollo planuje otwierać kilka obiektów rocznie i dalej kupować działki pod inwestycje handlowe lub gotowe parki handlowe. N-Parki oferują zakupy w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców i o powierzchni najmu do ok. 15 tys. m2. N-Parki posiadają lokalizacje w całej Polsce. Jesienią 2021 dobiegła końca budowa N-Parku w Gorzowie Wielkopolskim, w Poznaniu zakończono modernizację pasażu z Eurospar, Rossmann, Pepco, RTV Euro AGD i Inmedio. Budowa N-Parku w podwrocławskich Łanach jest na etapie prac wykończeniowych w lokalach aby wiosną 2022 otworzyć obiekt. Napollo jest także właścicielem galerii handlowych oraz kilkudziesięciu lokali handlowych.

Jerzy Szostak/ UM Sochaczew

fot.retailnet.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz