Jasne stanowisko rady w sprawie rosyjskiej agresji

fot. Jerzy Szostak
Reklamy

Radni Sochaczewa dołączyli do coraz liczniejszego grona samorządowców potępiających rosyjski atak na Ukrainę. Dzisiejsza sesja rady miasta rozpoczęła się od przyjęcia oświadczenia następującej treści:

W obliczu niczym nieuzasadnionej zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Rada Miejska w Sochaczewie z całą mocą potępia działania, jakie obserwujemy od 24 lutego br. oraz pragnie wyrazić pełne wsparcie wolnej i suwerennej Ukrainie.

Ukraina jest suwerennym krajem, mającym prawo do samostanowienia, a prawa jej obywateli nie mogą być w żaden sposób łamane, tymczasem każdego dnia za naszą wschodnią granicą giną kobiety, dzieci, starcy. Federacja Rosyjska łamie zasady prawa międzynarodowego mówiące o nienaruszalności granic, wywołuje kryzys migracyjny, burzy pokój w Europie, podważa fundamentalne zasady dobrosąsiedzkiej współpracy.  Nie może być niczyjej zgody na tego typu działania.

Rada Miasta Sochaczew wyraża wsparcie i pełną solidarność z narodem ukraińskim oraz deklaruje gotowość udzielenia wszelkiej pomocy humanitarnej mieszkańcom Ukrainy.

Szczególne słowa wsparcia kierujemy do Gródka, z którym nasze miasto trzydzieści lat temu zawarło umowę o partnerskich relacjach. Naszym przyjaciołom ślemy wyrazy solidarności. Wierzymy, że trudny czas minie, winni nieuzasadnionej agresji zostaną ukarani, zwycięży odważny i zdeterminowany w walce naród ukraiński.

Sława Ukrainie! 

Sława Bohaterom!

Oświadczenie przyjęto przez aklamację.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz