Gospodynie ruszyły z impetem

Reklamy

SZYMANÓW W gminie Teresin powstało nowe Koło Gospodyń Wiejskich. Ty razem skrzyknęły się panie z Szymanowa. Co prawda spotkanie założycielskie było już 3 grudnia, ale dopiero teraz nabiera ono impetu i rozmachu. Pomysłów paniom nie brakuje. Swoje koło nazwały „Szymanowianki”.

 W spotkaniu założycielskim KGW obok zainteresowanych 30 pań z Szymanowa i okolic uczestniczyli sołtys Robert Ziomski oraz Hubert Konecki, radny gminy Teresin. Samo spotkanie zorganizowano dzięki uprzejmości strażaków z OSP Szymanów w ich remizie. Na początek dokonano opracowania statutu, jak też wyboru komitetu założycielskiego oraz nazwy dla koła. W skład komitetu założycielskiego weszły Krystyna Kozłowska, Justyna Sienicka i Kinga Teresiak.

Kolejne spotkanie KGW „Szymanowianki” odbyło się 11 lutego. Przybyła jeszcze liczniejsza grupa zainteresowanych pań oraz dwóch mężczyzn. Głównym celem tego spotkania był wybór zarządu koła oraz komisji rewizyjnej. Do zarządu KGW „Szymanowianki” wybrano Krystynę Kozłowską jako prezes zarządu, wiceprezesa, Kingę Teresiak, drugiego wiceprezesa i skarbnika, Justynę Sienicką, sekretarza Mariolę Kozłowską, gospodarza Marylę Kupską, kronikarza Dorotę Matelę oraz członka zarządu Agnieszkę Ziomską. W skład Komisji Rewizyjnej weszły – Renata Piórkowska jako przewodnicząca, Marta Kurek – sekretarz i Angelika Karnowska – członek.

Właśnie na początku marca minął już trzeci miesiąc od zarejestrowania „Szymanowianek”, a drugi od jego działalności statutowej. Pierwszą inicjatywą gospodyń było zorganizowanie pomocy finansowej dla Dariusza Słowika, mieszkańca Szymanowa, który po udarze mózgu zmaga się z prawostronnym niedowładem i innymi powikłaniami. Dzień przed tłustym czwartkiem panie zabrały się do pieczenia pączków, które później były wystawione na licytację i sprzedawane. Dzięki temu udało się im zebrać 2 020 złotych, które przekazały panu Darkowi na koszty rehabilitacji. „Szymanowianki” dziękowały bardzo tym, którzy wzięli udział w tej akcji, wśród nich także Markowi Olechowskiemu, wójtowi gminy Teresin.

To nie ostatnia inicjatywa KGW „Szymanowianki”. Gospodynie szykują się teraz do kiermaszu świątecznego. Powstają ozdoby i stroiki wielkanocne. Testowane są też przepisy wypieków, które pojawią się na kiermaszach.

BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz