Edycja powiatowa „Ośmiu Wspaniałych”

W siedzibie urzędu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyły się eliminacje do XVI edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Lokalny Komitet Organizacyjny przy udziale wszystkich samorządów powiatu sochaczewskiego we wtorek, 15 marca br. przeprowadził przesłuchania.

„Ośmiu Wspaniałych” to ogólnopolski konkurs dla młodych wolontariuszy organizowany przez fundację „Świat na Tak”. Jego celem jest wybranie i uhonorowanie młodych wolontariuszy, którzy na co dzień z zaangażowaniem i oddaniem poświęcają bezinteresownie swój czas dla potrzebujących. Promują tym samym pozytywne, prospołeczne postawy i działania, upowszechniają okazywanie na co dzień życzliwości, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Pomagają i towarzyszą słabszym, samotnym, chorym, ubogim, dzieciom, seniorom czy zwierzętom!

Do tegorocznych eliminacji, szkoły i instytucje z terenu powiatu zgłosiły 8 wolontariuszy indywidualnych  i 5 grup wolontariackich. Nazwiska laureatów poznamy na przełomie marca i kwietnia br. podczas uroczystej gali w Kramnicach Miejskich.

Zwycięsca naszej samorządowej edycji w nagrodę pojedzie na ogólnopolski finał konkursu, by reprezentować nasz powiat.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz