Czek od Wójta dla Sportowca

Reklamy

Podczas sesji Rady Gminy Teresin, 28 lutego, Kamil Rybicki – zapaśnik, zawodnik Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin, został uhonorowany specjalną nagrodą wójta gminy Teresin za wybitne osiągnięcia sportowe. Podstawą przyznawania tego wyróżnienia jest uchwała Rady Gminy w sprawie zasad i trybu przyznawania wyróżnień, nagród i stypendiów sportowych.

 Mimo młodego wieku Kamil Rubicki osiąga świetne wyniki i jest znanym w świecie sportowcem. Teresiński sportowiec w 2021 roku był mistrzem Polski seniorów, a także uczestnikiem Olimpiady w Tokio,, reprezentując na niej barwy Polski.

Od sukcesu do sukcesu

Reprezentant teresińskiego klubu Kamil Rybicki w 2014 roku został brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów w kategorii 66 kg. W 2019 roku został mistrzem Polski seniorów w kategorii 79 kg, natomiast w 2021 mistrzem Polski seniorów w kategorii 74 kg. Reprezentował Polskę na mistrzostwach świata seniorów w 2019 roku, na których w kategorii 74 kg zajął najpierw 7. miejsce, ale po dyskwalifikacji Zelimkhana Khadjieva przesunął się na szóste. Tym samym uzyskał kwalifikację olimpijską dla Polski na Igrzyska w Tokio.

W 2021 wystąpił w kategorii 74 kg na mistrzostwach Europy seniorów, zajmując 15. miejsce, a na Olimpiadzie w Tokio 13. miejsce.

Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, uzasadniał niedawno potrzebę dostrzeżenia i odpowiedniego wynagrodzenia zawodników, którzy odnoszą znaczące sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej i reprezentują Polskę podczas igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich, mistrzostw świata seniorów, mistrzostw Europy seniorów, zdobywają medale olimpijskie, ustanawiają rekordy, są powołani do reprezentacji Polski, czyli kadry narodowej w dyscyplinie sportu zespołowego lub osiągnęli wysoki wynik sportowy.

Takim sportowcem jest właśnie Kamil Rybicki i dlatego władze gminne zdecydowały o wręczeniu mu czeku na kwotę 25 000 złotych.

Wójt Marek Olechowski zaznaczył, że w ten sposób, w imieniu samorządu gminnego może docenić i wesprzeć sportowy rozwój Kamila Rybickiego, którego wielkim sukcesem był wyjazd na Olimpiadę w Tokio i wysoko punktowanego miejsca.

Doceniony został trud

– To, że wyjechałeś Kamilu na olimpiadę, to twój osobisty sukces, ale też udział wielu ludzi, którzy ci w tym pomogli. Jest wśród nich m.in. Ryszard Niedźwiedzki, prezes LKS Mazowsze Teresin, który robi wszystko, aby nasi sportowcy z Teresina mieli jak najlepsze ku temu warunki. Wierzymy, że na Olimpiadzie w Paryżu odniesiesz sukces i przywieziesz z niego upragniony medal olimpijski – mówił Marek Olechowski.

Kamil Rybicki dziękując, zaznaczył, że jest wdzięczny za to wyróżnienie i wspieranie jego kariery zawodniczej. Podziękował trenerom za wsparcie.

– Igrzyska w Tokio dały mi ogromne doświadczenie. Towarzyszyło im wiele emocji. Wiele się działo. Szkoda, że akurat w czasie pandemii. Do Paryża pozostały jeszcze dwa lata i wierzę, że uda mi się tam nie tylko wystartować i zostać medalistą – dodał.

Z kolei Ryszard Niedźwiedzki dziękował samorządowcom za to, że wspierają sportowców oraz rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez dotacje dla klubów i zawodników.

– Taką dbałością o sport, jaką wykazuje teresiński samorząd, wykazuje się mało która gmina w Polsce. Staramy się zatem robić wszystko, aby to, co nam oferuje, przekute zostało w to, co w sporcie najważniejsze – dobry wynik. W ubiegłym roku w zestawieniu wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Gmina Teresin sklasyfikowana została na 74. miejscu na 972 gminy w Polsce, natomiast w punktacji klubów LKS Mazowsze Teresin zajął 58. miejsce w Polsce – poinformował prezes LKS Mazowsze Teresin.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz