Czas na Wielkie Derby Mazowsza. Orkan podejmuje Skrę!

Czas na Wielkie Debry Mazowsza pomiędzy rugbistami sochaczewskiego Orkana i warszawskiej Skry. Mecz w Sochaczewie będzie pierwszym starciem tych dwóch zespołów od meczu o brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2020/2021. Na początku lipca w Warszawie Orkan pokonał Skrę 17:0.

Dziś sochaczewianie są na trzecim miejscu w tabeli, warszawianie na piątym, ale dzielą ich tylko dwa punkty. Oba zespoły marzą, by zagrać w tym sezonie w wielkim finale Ekstraligi. Sobotni mecz będzie miał ogromne znaczenie dla realizacji tych marzeń. Czy trzeba czegoś więcej, by zachęcić do przyjścia na mecz?

Nie trzeba, ale dodamy, że to pierwszy w historii Sochaczewa oficjalny mecz przy sztucznych światłach. Po meczu wszyscy kibice będą mogli wziąć udział w legendarnej „Trzeciej Połowie”, którą organizatorzy przygotują ze szczególną troską – będzie pyszne jedzenie, picie i możliwość spotkania z bohaterami meczu.

– Ten mecz będzie miał ogromne znaczenie dla układu tabeli. Oba zespoły zdają sobie z tego sprawę. Oba maksymalnie się mobilizują. Wierzę, że to będzie świetny do oglądania mecz, stojący na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo potrzebujemy wsparcia kibiców, prosimy przyjdzie w sobotę na trybuny – mówi trener RC Orkan Maciej Brażuk, który w środę w ratuszu odebrał z rąk burmistrza Piotra Osieckiego nagrodę dla Sochaczewskiego Trenera Roku 2021.

– Obie drużyny świetnie się znają. Do poprzedniego sezonu przygotowywały się razem podczas obozu w Spale. W tym sezonie nie było wspólnych sparingów, ale i tak każdy wie o każdym wszystko. Skra będzie mogła skorzystać z nowych zawodników, bo cofnięto jej zakaz transferowy, ale nie spodziewamy się wielkich zmian w składzie rywali. Na pozycji numer 10 być może zagra Paul Walters, który swą karierę rugbową w Polsce zaczynał od występów w barwach Orkana. Mecz z całą pewnością będzie zacięty i wyrównany. Wierzę, że będzie wspaniałym widowiskiem – zachęca wiceprezes RC Orkan, legendarny kapitan drużyny Zbigniew Dąbrowski.

– Szykujemy sporo atrakcji dla kibiców. Będzie losowanie nagród. Już przed meczem ruszy nowa, większa strefa cateringowa. Chcemy zachęcić sochaczewskich kibiców by spędzali z nami jeszcze więcej czasu. Marzy nam się, by „Trzecie połowy meczu” stały się tradycją nie tylko obu drużyn, ale wszystkich, którzy przychodzą na rugbowe spotkania. Tak jest we Francji, czy Anglii, gdzie mecze są okazją do towarzyskich spotkań przy dobrym jedzeniu i piciu – dodaje prezes sochaczewskich weteranów Robert Dłutek, który właśnie został Sportowym Działaczem Roku 2021.

– Oczywiście nie zapominamy o tym, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. W naszej drużynie gra dwóch zawodników pochodzących z Ukrainy. Przed meczem chcemy zamanifestować poparcie dla walczącego, bohaterskiego narodu ukraińskiego. Obecność na trybunach będzie też swego rodzaju manifestacją, że wspieramy Ukrainę – mówi prezes RC Orkan Robert Małolepszy.

Mecz Orkan – Skra w sobotę o godz. 17.51 na stadionie przy ul. Warszawskiej. Bilety do kupienia w serwisie ekobilet.pl oraz przed meczem w kasie.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew.
Sponsorem generalnym są: PKN ORLEN, KGHM Polska Miedź oraz Gardenia Sport
Sponsorzy główni: Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz