Bartek mistrzem świata!

Bartek Dragański wywalczył mistrzostwo świata organizacji GAMMA w wadze 83,9 kg, w kategorii Striking MMA. W niedzielę 27 marca w finałowej walce pokonał Titusa Tugume z Ugandy.

Reprezentacja Polski MMA, pod okiem Sławomira Cypla, wzięła udział w mistrzostwa świata federacji GAMMA 2022, które odbyły się w Amsterdamie w dniach 23-27 marca. Polacy poradzili sobie doskonale, zdobywając pięć złotych i trzy srebrne medale. Tym samym zajęli drugie miejsce w klasyfikacja generalnej, zostając drużynowo wicemistrzami świata.

Szczególnie cieszy złoty medal sochaczewianina, wychowanka Dragon Fight Club – Bartka Dragańskiego. W półfinale znokautował rywala. Podobnie w finałowej walce w stolicy Holandii wygrał z Titusem Tugume z Ugandy, przed czasem, poprzez podwójny nokaut już w pierwszej rundzie.

Jak mówił Sławomir Cypel, ten sukces, tytuł Mistrza Świata, to coś, czego Bartkowi nikt nie zabierze. To kolejny ważny krok w karierze zawodnika z Sochaczewa, który mając bogate doświadczenie z Amatorskiej Ligi MMA, już niedługo zadebiutuje w walce zawodowej. W sobotę 2 kwietnia podczas gali Real Fight Night, która odbędzie się w Pabianicach, zmierzy się z Dariuszem Wilkiem.

um

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz