Asfalt zamiast błota i dziur

fot. Archiwum Expressu Sochaczewskiego
Reklamy

Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu wykona dokumentację techniczną przebudowy ulic: Litewskiej, Makowej i Bojowników.

To pierwszy etap realizacji modernizacji ulic na terenie Sochaczewa w ramach projektu „Mała Ojczyzna Chopina – przebudowa dróg miejskich stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych”. Przypomnijmy, że projekt przewiduje przebudowę 25 ulic stanowiących element tras turystycznych i ścieżek rowerowych. Każda z nich miałaby zyskać asfalt o 5 m szerokości i obustronne pobocze. W sumie ma zostać utwardzonych 6,34 kilometrów ulic. Szacunkowa wartość inwestycji to 12,5 mln zł. Większość środków na realizację projektu miasto chce pozyskać z Programu Inwestycji Strategicznych, będącego elementem Polskiego Ładu. Chodzi o kwotę 11,875 mln zł.

Na pierwszy ogień, jak wynika z ogłoszonego przez Urząd Miejski przetargu, pójdą trzy ulice: Litewska, Bojowników oraz Makowa. Jak można przeczytać w specyfikacji przetargu, w przypadku Litewskiej planowane jest położenie nowej nakładki asfaltowej, a jezdna po przebudowie będzie miała dwa pasy ruchu po 3 metry szerokości każdy. Zostanie również wybudowany chodnik oraz przebudowane wjazdy do posesji i skrzyżowania. Dodatkowo na Litewskiej ma być ułożona kanalizacja deszczowa.

Z kolei w przypadku ulicy Bojowników, która nie była remontowana od kilkudziesięciu lat, przebudowa będzie polegała na całkowitej wymianie podbudowy jezdni, która po zakończeniu prac będzie miała 6 metrów szerokości. Do tego dojdzie nowy chodnik. W planach jest również przebudowa wjazdów do posesji, jak i skrzyżowań Bojowników z osiedlowymi uliczkami na Zatorzu.

Kolejna ulica, dla której ma być sporządzona dokumentacja techniczna, to ulica Makowa na osiedlu za stadionem. A ta, przypomnijmy, w okresie roztopów czy opadów zamienia się w nieprzejezdne bajoro. Jej przebudowa to spełnienie obietnicy, jaką dał mieszkańcom burmistrz Sochaczewa. Makowa nie tylko zyska kanalizację deszczową. Wymieniona zostanie także jej podbudowa i położona nakładka asfaltowa. Nowa jezdnia, podobnie jak w przypadku Litewskiej i Bojowników, będzie miała sześć metrów szerokości. Do tego zostanie wybudowany chodnik.

Jerzy Szostak

fot. Archiwum Expressu Sochaczewskiego

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz