121 km/h w obszarze zabudowanym – zatrzymane prawo jazdy i wysoki mandat

fot. policja, podglądowe
Reklamy
Kontrola prędkości zakończyła się dla mieszkańca powiatu sochaczewskiego zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 121 km/h. Dodatkowo, auto którym się poruszał, nie posiadało aktualnych badań technicznych, więc policjanci zatrzymali mu jeszcze dowód rejestracyjny.
Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w miejscowości Janów w gminie Młodzieszyn. Zwrócili uwagę na pojazd marki BMW, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru wykazało 121 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej.

Za rażące przekroczenie prędkości nałożono na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Zatrzymano mu również prawo jazdy na trzy miesiące. W trakcie dalszych czynności ustalono, że auto którym jechał nie ma aktualnego badania technicznego. Dowód rejestracyjny samochodu również zatrzymano.

Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Pamiętajcie, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych!

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz