Zebrali ponad 7,5 tysiąca

RYBNO Podczas 30. Finału WOŚP w Rybnie po raz pierwszy w gminie przeprowadzona została zbiórka w formie licytacji na facebookowej stronie „Gmina Rybno gra z WOŚP 2022”. Przez tydzień, przed aukcją były prezentowane fanty. Przekazano w sumie 72 przedmioty i vouchery, m. in. była to sesja fotograficzna, lot helikopterem, makijaż permanentny, usługa hydrauliczna, voucher na zakupy w aptece czy pizzę.

W godzinach od 13.00 do 20.15 trwały licytacje telefoniczne. Dzięki ofiarodawcom, którzy przekazali fanty, a także licytującym, udało się w gminie zebrać 7 530 zł. Oprócz licytacji, które odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie, kwestowali harcerze z 55 WDH z Rybna oraz wolontariusze ze szkoły.

Przez Rybno przebiegała również trasa Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy i mieliśmy okazję poznać biegaczy i poczęstować ich gorącą herbatą. Zakończeniem wydarzeń w naszej gminie, było światełko do nieba i tort, którym zwycięzcy licytacji byli częstowani podczas odbioru wylicytowanych przedmiotów – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz