Zapisy od marca

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW We wtorek 1 marca ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli i podstawówek. Wzorem poprzednich lat placówki edukacyjne zachęcają rodziców do składania wymaganych dokumentów za pośrednictwem internetu, poprzez platformę Vulcan. Wnioski o przyjęcie do placówek edukacyjnych, znajdujących się pod opieką sochaczewskiego magistratu, będzie można składać do końca marca. Listę przyjętych dzieci poznamy 21 kwietnia.

Postępowanie uzupełniające zaplanowano między pierwszym a dziesiątym czerwca. Przypomnijmy, że rodzice dzieci urodzonych w 2016 roku mogą wybrać, czy ich dziecko rozpocznie naukę w klasie I, czy pozostanie w oddziale przedszkolnym.

Do klas pierwszych zapisywane będą dzieci z rocznika 2015. Z kolei wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym skończyło 7 lat. Do wyboru jest pięć miejskich przedszkoli oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Dzieci do swoich obwodowych podstawówek przyjmowane są z automatu. Można oczywiście wybrać inną szkołę, ale należy pamiętać, że do takiej placówki w pierwszej kolejności przyjęte zostaną dzieci z obwodu. Dzieci spoza obwodu będą przyjmowane w drugim etapie rekrutacji, jeśli szkoła będzie miała jeszcze wolne miejsca.

Rodzice, po zalogowaniu się do systemu rekrutacji, będą mogli zapoznać się z ofertą danej szkoły. Szczegółowe informacje o poszczególnych placówkach edukacji znajdują się na ich internetowych portalach w domenie: sochaczew.pl (wykaz na dole strony). Na obecną chwilę szkoły nie przewidują dni otwartych, na wypadek dalszego ograniczania kontaktów.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz