Wygodniej w biletomacie

fot.archiwum
Działają od grudnia 2019 roku i cieszą się coraz większą popularnością. Zakupiono je w ramach współfinansowanego przez UE programu „Sochaczewski Eko-bus”. Mamy dwa takie urządzenia: przy stacji PKP i na placu Kościuszki. W czynnych całodobowo biletomatach można kupić wszystkie dostępne w ofercie ZKM bilety, w tym doładowywać okresowy e-bilet wydawany w formie plastikowej karty z chipem.

Za pośrednictwem urządzeń kupimy bilety: jednorazowe,   jednorazowe przesiadkowe   60-minutowe, karnety uprawniające do sześciu przejazdów oraz „doładujemy” bilety okresowe 30-dniowe. Zapłacimy nie tylko gotówką, gdyż urządzenie przyjmuje bilon i banknoty, ale też kartami płatniczymi Mastercard i Visa oraz za pomocą aplikacji typu PayPas/PayWave.

Wraz z pojawieniem się biletomatów Zakład Komunikacji Miejskiej wprowadził sprzedaż biletów elektronicznych. Są one ważne 30 dni od momentu doładowania. Cena normalnego biletu okresowego to 84 zł, ulgowego 42 zł. Koszt wyrobienia karty do e-biletu to 10 zł. Można to zrobić w Punkcie Personalizacji i Sprzedaży Kart znajdującym się w biurze ZKM, przy al. 600-lecia 90. Do wyrobienia biletu konieczne są: aktualne zdjęcie legitymacyjne (może być w wersji elektronicznej lub w tradycyjnej formie do zeskanowania), dokument tożsamości wraz z dokumentami uprawniającymi do ulgi 15 lub 50 procentowej (Sochaczewska Karta Mieszkańca, Sochaczewska Karta Rodziny) oraz w przypadku osoby niepełnoletniej nr PESEL i adres zamieszkania.

Od ponad trzech lat mieszkańcy naszego miasta w wieku od 4 do 24 roku życia mogą jeździć autobusami ZKM bezpłatnie. Mają stuprocentową   ulgę,   jeśli podczas kontroli okażą ważną Sochaczewską Kartę Mieszkańca i dowód tożsamości (legitymację szkolną lub studencką). Pozostali posiadacze Karty Mieszkańca za bilety jednorazowe i okresowe płacą o 15 procent mniej.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz