Wspólnie pomagajmy Ukrainie!

Reklamy
24 lutego obudziliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości. Niczym niesprowokowana Rosja zaatakowała naszego sąsiada. Działania wojenne zapewne zmuszą część mieszkańców Ukrainy do opuszczenia domów i szukania schronienia u przyjaciół w Polsce.

30 lat temu Sochaczew podpisał umowę o partnerstwie z ukraińskim Gródkiem, miastem gdzie kilkadziesiąt procent mieszkańców stanowią nasi rodacy, działa Polska Szkoła i Klub Polski. Od trzech dekad przyjaźń między naszymi miastami pielęgnują m.in. harcerze zapraszający dzieci na wakacyjny wypoczynek do stanicy w Łąkie.

W tej szczególnej sytuacji, w poczuciu solidarności z Ukraińcami, zwracam się do mieszkańców Sochaczewa z apelem o otwarcie serc na potrzeby uchodźców oraz o konkretne działania. Proszę, by wszyscy, którzy mogą przyjąć nieodpłatnie pod swój dach rodziny z Gródka, zgłaszali taką gotowość do urzędu miasta.

Zgłoszenia można przekazywać telefonicznie dzwoniąc pod numer 693-555-375.

Można także pobrać i wypełnić stosowny druk zgłoszenia (DRUK ZGŁOSZENIA LOKALU/DOMU/ POKOJU), a następnie odesłać go na adres daniel.wachowski@sochaczew.pl

Jesteśmy w stałym kontakcie z burmistrzem Gródka. Władze tego miasta wiedzą, że jeśli zajdzie taka potrzeba, nasz samorząd i nasi mieszkańcy zadbają o gródczan uciekających przed wojną.

 Burmistrz Sochaczewa

Piotr Osiecki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz