Wspieramy strażaków w walce ze skutkami wichury

Reklamy

Ostatnie dni pokazały, jak duże spustoszenie i straty spowodowały potężne wichury, które nawiedziły również powiat sochaczewski. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie tylko w ciągu jednej doby odnotowała ponad 120 interwencji w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Stąd też starostowie podjęli szybką decyzję w porozumieniu z pracownikami Starostwa, odpowiadającymi za zarządzanie kryzysowe oraz komendą straży o zakupie dodatkowych 25 sztuk plandek, które wykorzystywane są do zabezpieczenia uszkodzonych budynków.

Decyzja ta była podyktowana szczególnie uciążliwymi zjawiskami atmosferycznymi, występującymi w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu. Chcąc wesprzeć strażaków w ich pracy i pomóc w zabezpieczeniu uszkodzonego mienia mieszkańców władze powiatu bez chwili wahania podjęły decyzję, o zakupie niezbędnego sprzętu.

Działania strażaków, również z jednostek OSP po przejściu wichury przez gminy naszego powiatu polegały przede wszystkim na zabezpieczaniu zerwanych bądź uszkodzonych dachów, a także usuwaniu powalonych drzew. Przed nami kolejne prognozy, zapowiadające w najbliższych dniach wystąpienie silnego wiatru z kierunków zachodnich o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach miejscami do 110 km/h.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców o właściwe zabezpieczenie mienia przed wichurą i przestrzeganie wszystkich zaleceń wydawanych przez służby ratownicze. Należy pamiętać również o szczelnym zamknięciu okien i usunięciu wolnostojących przedmiotów z balkonów i tarasów.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz