UJĄŁ SPRAWCĘ PRZYWŁASZCZENIA PORTFELA KOLEGI

fot.pixabay
Przywłaszczył portfel mieszkańca Sochaczewa i kilkukrotnie zapłacił jego kartą za swoje zakupy. Został przyłapany przez kolegę sochaczewianina jak usiłował kolejny raz wykonać transakcję. Podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów, które dotyczyły przywłaszczenia, kradzieży z włamaniem i jej usiłowania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Mieszkaniec Sochaczewa zgubił portfel w którym miał dokumenty, karty i pieniądze. Gdy stwierdził jego brak, zalogował się do internetowego konta bankowego i zauważył, że ktoś kilkukrotnie zapłacił za zakupy jego kartą. O zdarzeniu powiadomił swoich znajomych. Wytypowano dwa sklepy – jeden na Boryszewie, drugi w centrum miasta.

Właściciel karty pojechał do jednego ze sklepów na ul. 15 Sierpnia i wezwał Policję. Razem z funkcjonariuszem chcieli obejrzeć zapis monitoringu, gdy zadzwonił do niego kolega z informacją o ujęciu mężczyzny, który kilkukrotnie chciał posłużyć się kartą, ale płatność była odrzucana.

Policjant pojechał do sklepu w centrum i zatrzymał podejrzanego. Odzyskano portfel, dokumenty i karty płatnicze należące do sochaczewianina. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów, które dotyczyły przywłaszczenia dokumentów i kart, kradzieży z włamaniem, a także zarzut jej usiłowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz