Trafił do aresztu za rodzinny terror

fot.policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach zatrzymali 37-latka po tym jak zaatakował jednego z domowników nożem i usiłował go nim zabić. Nie był to pierwszy przypadek agresji z jego strony. Mężczyzna, najczęściej pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką od blisko roku. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa.

Policjanci z komendy w Starych Babicach zostali wezwali przed południem 8 lutego do interwencji rodzinnej. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzony został zaatakowany i ugodzony nożem. Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali dwóch mężczyzn i kobietę. Jak ustalili, jeden z nich został zraniony w okolicach głowy i ręki.

Policjanci nie tracąc czasu, niezwłocznie wezwali karetkę pogotowia. Do jej przyjazdu poznali wstępnie przebieg zdarzenia. Podczas spożywania alkoholu z jednym z domowników 37-latek w pewnym momencie wszedł do pokoju matki i zaczął ją uderzać pięściami po całym ciele oraz wulgarnie wyzywać. Następnie zaatakował jej konkubenta zadając mu ciosy nożem.

W chwili zatrzymania badanie alkomatem 37-latka wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę zatrzymali policjanci z wydziału prewencji komendy w Starych Babicach. Natomiast pokrzywdzony w ataku nożem został opatrzony przez ratowników medycznych i przewieziony do szpitala. Jak ustalili mundurowi, do agresywnych zachowań 37-latka wobec matki dochodziło od blisko roku. Agresywny synalek atakował ją przy każdej nadarzającej się okazji.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Mieszkaniec gminy Stare Babice odpowie również za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką.

– Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Mężczyzna został już osadzony w areszcie śledczym. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące – poinformowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz