Szóste miejsce w kraju

fot.pixabay
Z dorobkiem 30.440 punktów Sochaczew zajął szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu samorządów 2021. Od dekady, w rankingu prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, nasze miasto nie wypadło poza pierwszą dziesiątkę.

Ranking oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa w nim wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Jest jedynym w Polsce tego rodzaju rankingiem zarządzanym na bieżąco przez ekspertów Związku Powiatów Polskich w trybie online.

Samorządy sklasyfikowane w rankingu oceniane są przez ekspertów według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu blokach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

W najnowszej edycji, w swej kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich, Sochaczew zdobył punkty w 47 z 62 kategorii. Ich maksymalną liczbę otrzymał m.in. za posiadanie systemu powiadamiania sms-em klientów urzędu, wielkość wydatków na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe, za wspieranie i aktywizację środowiska senioralnego, wspieranie i promocję wolontariatu, dostosowanie urzędu dla osób niepełnosprawnych, udzielanie wsparcia finansowego osobom likwidującym dachy z eternitu, wydawanie własnej gazety samorządowej, czy wdrażanie programów zwalczających występowanie efektu smogu.

źródło: UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz