Sprawcy przemocy ponoszą konsekwencje

fot.policja
Policjanci z sochaczewskiej komendy postawili zarzuty dwóm mieszkańcom powiatu sochaczewskiego podejrzanym o stosowanie przemocy wobec członków swojej rodziny. Za znęcanie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
W ubiegłym tygodniu policjanci wyciągnęli konsekwencje wobec sprawców przemocy w rodzinie. Pierwszy z podejrzanych od kilku lat znęcał się nad żoną i córką. Stosował wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną. Z ustaleń wynika, że używał siły fizycznej wobec najbliższych, poniżał i krytykował żonę oraz kierował wobec niej groźby karalne. Mężczyzna utrudniał córce naukę, niszczył jej rzeczy i wyganiał ją z domu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów znęcania się fizycznego i psychicznego nad członkami rodziny. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, dozoru Policji, zakazu kontaktowania się i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Drugi mężczyzna jest podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej matki. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad kobietą. Wobec 52 – latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, nakazu poprawnego zachowania się i nakazu powstrzynywania się od spożywania alkoholu.

Policjanci będą stanowczo reagować wobec osób, które stanowią zagrożenie dla członków swojej rodziny. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że prawo pięści to żadne prawo. Każda osoba świadomie naruszająca dobro najbliższych musi liczyć się z konsekencjami.

W ubiegłym roku orzeczono 34 nakazy opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu połączone z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych, 6 zakazów zbliżania się, policjanci wydali 2 nakazy opuszczenia lokalu, zastosowano 3 tymczasowe areszty.

Przypominamy, że znecanie się jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz