Recydywiści usłyszeli zarzuty

fot.policja
Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzanych o kradzież kompresora. Działania podjęte przez policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia.
Policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży kompresora z terenu jednej z posesji w Sochaczewie. Nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców przestępstwa pracowali policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 27 – letniego mieszkańca miasta. Kryminalni znaleźli przy nim torebkę z amfetaminą, a w trakcie przeszukania pomieszczeń na jego posesji odzyskali ukradziony kompresor.

Dalsze działania podjęte przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego doprowadziły do zatrzymania drugiego ze sprawców. Jest nim 25 – letni mieszkaniec Sochaczewa. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy z podejrzanych usłyszał zarzut kradzieży kompresora oraz posiadania narkotyków. Ostatnie przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Jego młodszy kolega odpowie za kradzież w warunkach recydywy.

Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli przestępstwo zostaje popełnione w warunkach recydywy, kara może zostać podniesiona do połowy górnej granicy.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz