Rajd tropem Wielkiej Wojny

fot.podglądowe

IŁÓW/WYSZOGRÓD Na koniec ferii w sobotę, 12 lutego, w gminie Iłów zapowiadany jest Rajd Pieszy Tropem I Wojny Światowej. Organizatorami imprezy są – wójt gminy Iłów, Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie oraz Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie.

Uczestnicy, jak w latach ubiegłych, ruszą śladami wojny pozycyjnej nad Dolną Bzurą. Przewodnikami będą Jakub Wojewoda, Mariusz Samborski, Krzysztof Kwiatkowski oraz inni członkowie Stowarzyszenia Muzealna Grupa historyczna.

Trasa zaplanowana jest na 12 km. Po drodze odwiedzone zostaną autentyczne pola bitwy, okopy, polowe obozowiska i stanowiska artylerii z okresu walk 1914-15 roku. Uczestnicy zwiedzą też cmentarz rosyjsko-niemiecki w Oborach i okolice miejscowości Łady, gdzie ćwiczenia prowadziły jednostki dysponujące bronią gazową. Na koniec imprezy dla uczestników rajdu przewidziany jest poczęstunek żołnierski z gorącym posiłkiem.

Zbiórka i start wyprawy na parkingu GOK w Iłowie od godziny 9.00 do 9.30. Potem wyjazd autobusem do Muzeum Wisły w Wyszogrodzie. Na miejscu zwiedzanie muzeum, po którym o godzinie 11.00 przejazd na punkt startowy w miejscowości Januszew. Stamtąd ruszy pieszy marsz z przewodnikiem w kierunku na Obory, połączony ze zwiedzaniem punktów związanych z walkami I wojny światowej. W Oborach uczestnicy mają znaleźć się około godziny 14.30. Potem przejazd do Iłowa na ciepły posiłek i zakończenie rajdu.

Zgłoszenia chętnych do uczestniczenia w wyprawie na email: jakub.wojewoda1@wp.pl lub gok.ilow@wp.pl. Wpisowe – 15 zł płatne na miejscu podczas zbiórki uczestników.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz