Ptakoliczenie i mokradła

Reklamy

GRANICA Jak co roku zimą, Kampinoski Park Narodowy organizuje zimowe obserwacje ptaków z wieży widokowej w Granicy. Wydarzenie to odbywa się w ramach organizowanego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Zimowego Ptakoliczenia 2022. I właśnie nad Olszowieckim Błotem i skrajem Puszczy, z wieży widokowej w Granicy można o tej porze roku zobaczyć m.in. bieliki, kruki, myszołowy, gile, czyże, dzięcioły, a także srokosza.

W tym roku akcja odbywała się w sobotę, 29 stycznia od godziny 7.00 do 13.00. Można było dołączyć w dowolnym momencie w wyznaczone godziny i podziwiać latających mieszkańców Puszczy. Obserwacje połączone zostały z opowieściami o ptakach i przyrodzie Kampinoskiego Parku. Pasjonatom przyrody opowiadał o Puszczy Sławomir Kasjaniuk, przewodnik po KPN.

Z kolei pasjonaci pieszego wędrowania mogą wyruszyć 2 lutego z Truskawia czarnym szlakiem do cmentarza w Palmirach i z powrotem do Truskawia. Trasa biegnie przez malownicze łąki, podmokłe olsy i piaszczyste wydmy porośnięte borami sosnowymi.
W trakcie wędrówki poruszone będą m.in. tematy ochrony mokradeł (2 lutego przypada Dzień Mokradeł), o ochronie krajobrazowej w KPN, rozpoznawaniu śladów i tropów zwierząt. Trasa liczy około 10 km, co zajmie około 4 godziny marszu. Start wyprawy o godzinie 10.00. Amatorów wędrówki przez Puszczę poprowadzi Katarzyna Fidler, pracownik KPN.

BN

Fot. KPN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz