Przybędzie kolejnych kilkanaście zabawek

Fot. Jerzy Szostak
Znamy prawdopodobnego wykonawcę drugiego etapu budowy placu zabaw przy ul. Traugutta. Najlepszą ofertę złożyła Grupa EPX Paweł Matera z Pustkowa. Za kilka dni dowiemy się, czy jej oferta przetargowa jest ważna i to ten wykonawca otrzyma od ratusza stosowne zlecenie.

Na plac zabaw Miejskiego Przedszkola nr 1 oraz sąsiadującego z nim żłobka trafią kolejne zabawki dostosowane  do potrzeb i możliwości dzieci w wieku od 1 do 8 roku życia.

Drugi etap doposażenia placu zabaw przy ul. Traugutta będzie kosztował blisko 110 000 zł. Prace potrwają trzy miesiące od dnia podpisania umowy, więc efektów możemy się spodziewać już na wiosnę.

Przypomnijmy, że w ramach przeprowadzonego w zeszłym roku pierwszego etapu przedsięwzięcia na nowy plac trafiły m.in. piramida linowa stożkowa, huśtawka wahadłowa z siedziskiem typu gniazdo, huśtawka podwójna, trampolina, walec, huśtawka wagowa dla dwóch osób, bujaki na sprężynach, karuzela, zestaw sprawnościowy. Pojawił się również zestaw zabawowy złożony ze zjeżdżalni, wież, przejścia tubowego i przejścia typu mostek oraz piaskownicy.

Już niedługo na placu stanie piętnaście nowych elementów, m.in. trójstronny zestaw do koszykówki, huśtawka, walec, zjeżdżalnia o wysokości 120 cm, zadaszona i niezadaszone wieże, pionowa ścianka wspinaczkowa, rura strażacka, drabinka pionowa, mostek, dwa przejścia typu „hoop”, dwie siatki linowe – pionowa i pozioma. Drugim zestawem, który z pewnością zdobędzie serce niejednego dziecka jest urządzenie imitujące lokomotywę  z tubą umożliwiającą przejście oraz z zadaszonym podestem.

Wszystkie konstrukcje będą oczywiście posiadały odpowiednie atesty. Mają być także odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Drugi etap prac obejmie obszar o powierzchni blisko 1200 metrów kwadratowych.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz