Pomóż ofiarom wojny

fot.pixabay
Reklamy

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie na terenie Polski prowadzone są zbiórki środków pieniężnych i darów rzeczowych dla ofiar rosyjskiej agresji. Można je przekazywać następującym organizacjom:

Polski Czerwony Krzyż – uruchomił zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA” oraz za pomocą wpłat PayU na stronie https://pck.pl/wspieraj-nas/

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej – wpłat można dokonywać przez indywidualne konto bankowe: mBank 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001; tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy oraz na Facebooku:

Caritas – wpłat można dokonywać na konto organizacji: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA. Można też wysłać SMS-a o treści UKRAINA na nr 72052 w cenie 2,46 zł.

Fundacja Pomagam.pl – wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony zbiórki #SolidarnizUkrainą.

Polska Akcja Humanitarna – wpłat można dokonywać na stronie internetowej pah.org.pl/sos-ukraina lub bezpośrednio na konto organizacji: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772.

Fundacja HumanDoc – zbiórkę można wesprzeć na stronie zrzutka.pl.

***

Pieniądze można również wpłacą na zbiórki, których celem jest dofinansowanie ukraińskich wojsk i pomoc ludności cywilnej:

Come back alive – organizacja, która współpracuje bezpośrednio z dowództwem i personelem jednostek wojskowych, kupuje kamery termowizyjne na podczerwień, gogle noktowizyjne, opatrunki hemostatyczne itp.

Army SOS2 – organizacja, która zarządza zakupami niezbędnej amunicji, osłon, urządzeń łączności i rozpoznania.

Szpitalnicy – to zespół wsparcia medycznego pracujący bezpośrednio na froncie.

Skrzydła Feniksa – To organizacja, która zapewnia odpowiednie wyposażenie i umundurowanie. Zbiera także pieniądze na niezbędne leczenie rannych żołnierzy oraz remonty budynków wykorzystywanych przez armię.

Ukraiński Ruch Kobiet Weteranek – ta grupa kobiet weteranek organizuje m.in. przygotowanie do działań w sytuacjach kryzysowych i obronnych.

Vostok SOS – organizuje zbieranie funduszy na różne potrzeby armii.

Voices of children – organizacja wspierająca dzieci skrzywdzone przez wojnę.

Solidarni z Ukrainą – polska zbiórka organizowana przez Pomagam.pl.

Zbiórka Razom for Ukraine – zbiórka polecana przez Ukraińców mieszkających w Polsce.

Fundacja Otwarty Dialog – organizacja prowadzi swoją zrzutkę na pomoc Ukrainie.

Ukraiński Dom w Warszawie – można wpłacać pieniądze na rzecz Domu albo też przynieść dary, takie jak: leki, żywność, koce itp.

Akcja #RAZEMdlaUKRAINY – to skoordynowane działanie wielu organizacji pomocowych.

Dodajmy, że źródłem wiedzy dla osób znających język ukraiński jest serwis Donate Ukraine. To tam Ukraińcy, także ci mieszkający w Polsce, szukają możliwości wsparcia swojego kraju.

Pamiętajmy o tym, aby przed wpłaceniem pieniędzy upewnić się, że wpłacamy je na konto prawdziwej fundacji. Tego typu sytuacje są wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Źródło : gazeta.pl, onet.pl/opr. dot

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz