PIERWSZA INWESTYCJA UKOŃCZONA

W gminie Rybno zakończona została pierwsza w tym roku inwestycja. 25 stycznia oficjalnie otwarto po generalnym remoncie salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie.

 Na modernizację tej sali gmina Rybno otrzymała dofinansowanie w wysokości 180 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 238 811,39 zł.

Prace odbywały się w dwóch etapach. Najpierw, w listopadzie ubiegłego roku, na sali gimnastycznej wykonano całościowe gipsowanie spękanych ścian oraz ich malowanie. Wymieniono też podłogę i zamontowano piłkochwyty. Prace wykonane zostały w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2021.

Sala będzie służyła do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Zostały na niej wyznaczone pola do gry w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, badmintona.

Uroczysty finał

Pomimo pandemii społeczność szkolna zdecydowała, że trzeba dokonać uroczystego otwarcia tak ważnej dla niej zakończenia inwestycji. Przybyłych gości powitała Aleksandra Wolanin, dyrektor szkoły, w obecności wicedyrektora Radosława Ulickiego i uczniów. Udział w otwarciu odremontowanej sali wzięli m.in. Damian Jaworski, wójt gminy Rybno, Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego, Bożena Samson, radna powiatowa oraz Zbigniew Łuczak, proboszcz parafii z Rybna. Byli także obecni radni gminy, sołtysi i pracownicy Urzędu Gminy w Rybnie.

Na powitanie uczniowie zaprezentowali pokaz taneczny. Potem zaproszeni goście wygłosili krótkie wystąpienia, po których nastąpiło uroczyste przecięcie symbolicznej wstęgi. Goście złożyli również na pamiątkę podpisy na piłce.

Sala gimnastyczna w szkole to bardzo ważne miejsce, gdyż zapewnia możliwość czynnego uczestniczenia w życiu sportowym, tu uczniowie zdobywają swoje pierwsze sukcesy. Mamy sportowo uzdolnioną młodzież, a potwierdzają to licznie zdobywane nagrody nie tylko na forum gminy, ale też powiatu, czy dalej w zawodach ogólnopolskich. Dzięki modernizacji znów to miejsce będzie tętnić życiem przez cały rok. A my będziemy dumni, wychowując nowe, sportowe talenty – stwierdziła Aleksandra Wolanin.

Jak zaznaczyła, ważne jest też to, że sala będzie udostępniona mieszkańcom gminy, by mogli na niej szlifować swą sportową formę.

Dziękuję wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, czy wsparciem finansowym podczas remontu. Dziękuję również Adamowi Orlińskiemu, gdyż bez jego wsparcia nasze marzenia nie zostałyby zrealizowane – dodała dyrektor szkoły.

 Nie tylko dla uczniów

 Jak zaznaczono w czasie uroczystości uruchomienia sali gimnastycznej, inwestycja będzie wspierać także aktywność fizyczną dorosłych mieszkańców, którzy będą mogli po zajęciach lekcyjnych korzystać z możliwości np. gry w piłkę czy badmintona.

Bardzo się cieszę, że dzięki pozyskanym środkom finansowym z budżetu samorządu województwa mazowieckiego została przeprowadzona modernizacja tej sali. Dzięki temu w dużej mierze poprawi się bezpieczeństwo i komfort korzystania z obiektu przez uczniów, nauczycieli, a także wszystkich mieszkańców naszej gminy. Modernizacja z pewnością wpłynie na atrakcyjność tego obiektu, przyczyniając się tym samym do podniesienia poziomu aktywności fizycznej naszych mieszkańców – zauważył Damian Jaworski, dziękując wykonawcom remontu oraz Adamowi Struzikowi, marszałkowi województwa mazowieckiego, oraz wiceprzewodniczącemu Adamowi Orlińskiemu za przekazanie środków finansowych dla gminy.

– Modernizacja sali była już niezbędna po wielu latach jej użytkowania. Znaczący wkład w to zadanie miał nasz samorząd, bo dał na tę inwestycję aż 180 tys. zł. To pokazuje, że samorząd województwa stara się być partnerem dla samorządów lokalnych – dodał Adam Orliński.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz