Piękny o każdej porze roku

ŻEALAZOWA WOLA Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli cały rok oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. W tym roku niewątpliwie przyciąga po zmierzchu wielobarwna iluminacja.

Można się codziennie wybrać główną aleją parkową do oficyny chopinowskie oraz zwiedzić muzealne galerie.

Muzeum i park w Żelazowej Woli czynne są w godzinach 9.00 – 17.00 (kasy otwarte są do godz. 16.30).

Podczas weekendowego pobytu można zwiedzić wystawę czasową – Wojciecha Siudmaka – „Siudmak/Chopin/Nokturmy”, która prezentowana będzie do 18 kwietnia oraz wystawę fotografii „ Harmony” autorstwa Marcina Ryczka, której finał przewidziano 5 czerwca. Uzupełnieniem ekspozycji czasowej jest katalog wydany nakładem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W publikacji są reprodukcje fotografii, które można oglądać w przestrzeniach muzealnych, ciekawe cytaty oraz komentarze do wybranych zdjęć. Katalog ten można nabyć w kasie Muzeum. Zapowiadane jest też niebawem spotkanie z autorem zdjęć, Marcinem Ryczkiem.

Cały luty w Muzeum w Żelazowej Woli je4st pełen atrakcji. Pierwsza połowa miesiąca to czas ferii zimowych. Stąd też zapraszano rodziny z dziećmi do udziału w barwnych warsztatach i ciekawych lekcjach muzealnych. Na wszystkich czekała strefa gier i zabaw oraz stoisko, przy którym będzie można wykonać własną pocztówkę.
Sporo atrakcji czeka na zwiedzających na przełomie lutego i marca, kiedy to obchodzona będzie rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Jego urodziny przypadają 22 lutego. Od tego dnia do 1 marca przewidywane są ciekawe wydarzenia, zarówno w Żelazowej Woli, jak też w Instytucie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Warto zatem śledzić na bieżąco oferty.

BN

Fot. Małgorzata Kazur (Muzeum ŻW)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz