NIEMOWLĘTA POD „OPIEKĄ” PIJANYCH MATEK

fot.policja
Policjanci podjęli interwencję wobec dwóch kobiet, które w stanie nietrzeźwości miały pod opieką dzieci. Obydwie zostały zatrzymane i po wytrzeźwieniu usłyszały zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
W niedzielę policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości w gminie Rybno. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwa kobieta ma pod „opieką” kilkumiesięczne dziecko.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki niemowlęcia. Okazało się, że 47 – latka ma 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Dziecko pod opieką członka rodziny zostało przewiezione do szpitala, aby mógł zbadać je lekarz.

Tego samego dnia policjanci dostali zgłoszenie, że na ul Targowej w Sochaczewie widziano dwie kobiety pod wpływem alkoholu spacerujące z dzieckiem w wózku. Mundurowi zauważyli je ma ul. Kochanowskiego. Okazało się, że 32 -letnia matka dwumiesięcznego niemowlęcia miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło pod opiekę trzeźwego członka rodziny, a kobieta została zatrzymana.

Materiały z interwencji dotyczących nietrzeźwych matek zostały przekazane do sądu rodzinnego. Jednocześnie wobec kobiet prowadzone jest postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia dzieci na niebezpieczeństwo.

asp. Agnieszka Dzik

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz