Najlepszy trener w powiecie

TERESIN W plebiscycie sportowym „Polska Times” Andrzej Andryszczyk, założyciel i trener UKS Filipides Teresin, jednego z czołowych klubów lekkoatletycznych na Mazowszu oraz w kraju, otrzymał tytuł Trenera Roku 2021 w powiecie sochaczewskim, a w finale wojewódzkim zajął zaszczytne 6. miejsce.

Głosowanie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostali wybrani osobno w miastach i powiatach na Mazowszu. Zwycięzcy awansowali do wojewódzkiego finału, zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostali wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowiec, Trener i Drużyna, a także Sportowy Talent Roku.

Andrzej Andryszczyk jest licencjonowanym trenerem PZLA, trenerem personalnym, instruktorem pływania, animatorem sportu dzieci i młodzieży. Ukończył studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz oligofrenopedagog. Od lat organizuje imprezy lekkoatletyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Są to m.in. „Mistrzostwa Mazowsza U-12 i U-14 w Lekkiej Atletyce”, Międzynarodowy Bieg Uliczny „Maksymila”, „Skacz jak Mistrz Paraolimpijski”, czy charytatywny „Teresiński bieg po Zdrowie”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku Polski Związek Lekkiej Atletyki wyróżnił Andrzeja Andryszczyka tytułem „Najlepszy z najlepszych. Trener LDK 2021”. Jego wychowankowie są już wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Mazowsza, Makroregionu, a także Mistrzostw Polski.

Podopieczni Andrzeja Andryszczyka to m.in. Eliza Galińska, rekordzistka Polski na 2000 m, jak również mistrzyni i wicemistrzyni Polski na tym dystansie, wielokrotna mistrzyni Polski w Biegach Górskich w kategorii do lat 16, brązowa medalistka MP sztafet 4×600 mix. Inna wyszkolona przez Adryszczyka sportsmenka to Lena Suchowolak, która jest złotą multimedalistką Mistrzostw Polski na 600 m w kategoriach do lat 16 i 18, medalistką finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych na 600 m w kat. U-13.

Natomiast jego uczeń Mikołaj Olejnik to srebrny medalista Mistrzostw Polski na 2000 m w kategorii do lat 16 oraz złoty i srebrny medalista EKAG (nieoficjalnych mistrzostw Europy dla dzieci), brązowy medalista MP sztafet 4×600 mix., a także wielokrotny medalista finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Najmłodszą w tym gronie medalistów jest Julia Giejbatow, brązowa medalistka MP sztafet 4×600 mix oraz EKAG na 800 m 13-latek, medalistka finałów Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych na 600 m.

Oprac. BN

Fot. UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz