Na pożegnanie zimy i powitanie wiosny

fot.pixabay

Najbliższe dni w Sochaczewskim Centrum Kultury to wiele imprez wyłącznie w systemie online. Tylko nieliczne m.in. stand-upy są z udziałem publiczności. Powodem tego jest pandemia i wzrost zachorowań na covid. Pozostaje jednak nadzieja, że wraz z nastaniem wiosny powrócą wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle, warsztaty w trybie stacjonarnym.

Najbliższe wydarzenie otwarte dla publiczności, choć z covidowymi ograniczeniami – limity i maski, to stand-up Błażeja Krajewskiego 24 lutego o godzinie 19.00. Spotkanie miało odbyć się w styczniu i to jest drugi termin. Następnym jest występ Kabaretu Czesuaf z nowym programem „Skandal” 27 lutego o godzinie 20.00. Oba wydarzenia są w SCK na Boryszewie.

Wyglądasz znajomo

Już po raz drugi organizowany będzie konkurs fotograficzny „Wyglądasz znajomo”, którego zadaniem jest zabawa w charakteryzowanie się w postacie idolów, a następnie sfotografowanie i przesłanie efektów do Centrum Kultury. Rok temu zabawa ta cieszyła się ogromnym powodzeniem. Zapewne i w tym roku będzie podobnie.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. Można upodobnić się do osoby ze świata filmu, piosenki, poety bądź nawet malarza. Może to być również postać bajkowa czy nawet historyczna. Trzeba się ucharakteryzować, dobrać odpowiednią do danej postaci fryzurę bądź ubranie, jakieś gadżety typowe dla tego idola. Potem przesłać foto typu selfie lub wykonane przez kogoś z rodziny lub przyjaciół. Fotografię w dobrej jakości i formacie jpg podpisaną i opisaną przesłać na adres: konkursy.sck@gmail.com, w tytule maila wpisując hasło – Wyglądasz znajomo. Zwycięzcy otrzymają nagrody i wyróżnienia, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom za udział w konkursie. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej przez organizatora telefonicznie. Termin wysyłania prac do 28 lutego. Natomiast wyniki konkursu będą ogłoszone 7 marca na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz na fanpage’u SCK na facebooku.

Online i na żywo

Kolejna impreza niestety w tym roku będzie w formie online. To Przegląd Piosenki Poetyckiej „Zimowe Ogrody”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych. Zadaniem uczestników jest przygotowanie jednego utworu piosenki poetyckiej, której nagranie video z wykonaniem należy przesłać do 28 lutego na adres e-mail: konkursy.sck@gmail.com wraz z kartą zgłoszeniową w formacie pdf. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz statuetkę za trzy pierwsze miejsca. Jury przyzna także Nagrodę Specjalną, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w Przeglądzie Piosenki Poetyckiej. Wyniki Przeglądu „Zimowe Ogrody” zostaną ogłoszone 8 marca na youtube, a nagrody zwycięzcom przesłane zostaną pocztą w terminie do 10 marca. Uczestników przeglądu oceni Wiesław Tupaczewski, bard piosenki poetyckiej.

Natomiast już 1 marca o godzinie 19.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie kolejny stand’up. Tym razem pod hasłem „Wieczór testów nowych żartów”. Na estradzie wystąpią – Piotr Zola Szulowski, Darek Gadowski, Adam Sobaniec.

Wyśnione malujące

Nieprzerwanie, bez względu na pandemię, trwa przegląd prezentujący dorobek środowiska artystycznego pań, zarówno profesjonalnych malarek, jak i amatorek z Sochaczewa i całego powiatu sochaczewskiego oraz zaprzyjaźnionych z sąsiedztwa artystek. Tegoroczna XIV już edycja wystawy „Malujące Ewy” odbywa się pod hasłem „Śniło mi się”.

Prace należy dostarczyć osobiście do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 do 4 marca. Wernisaż XIV wystawy „Malujące Ewy” odbędzie się 10 marca o godzinie 18.00 w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury. Twórczość malujących pań prezentowana będzie do 12 kwietnia.

Bogumiła Nowak

Fot.Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz