Mazowsze sypnie kasą na sport

fot.pixabay
Reklamy

W tym roku samorząd Mazowsza przeznaczy 30 milionów złotych na rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej w regionie. To kolejna szansa na tworzenie boisk, skateparków, ścianek wspinaczkowych, a nawet lodowisk w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022”.

Przypomnijmy, że Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”, to jeden z programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Jest on skierowany do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z Mazowsza, które chcą odnowić bądź rozbudować bazę sportową na swoim terenie.

Widzimy, że program się sprawdza i przynosi bardzo dobre rezultaty. Baza sportowa na Mazowszu sukcesywnie się powiększa, a zainteresowanie samorządów lokalnych jest ogromne. Już w ubiegłorocznej edycji wniosków było tak dużo, że w ciągu roku zwiększyliśmy pulę środków z 10 mln zł do 31 mln zł. Poza tym obserwujemy rynek i widzimy, jakie skutki niesie za sobą wysoka inflacja. Dlatego też w tym roku już na starcie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel, by pomóc jak największej liczbie samorządów i zrealizować jak najwięcej inwestycji – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Środki pozyskane w ramach programu samorządy będą mogły przeznaczyć na budowę, modernizację czy też remont obiektów sportowych, takich jak: hale i boiska sportowe, korty tenisowe, skateparki, lodowiska czy też obiekty do uprawiania sportów wodnych; miejskich: siłownie plenerowe, pumptrack, street workout oraz place sportowo-rekreacyjne. Dofinansowanie nie obejmuje natomiast budowy i modernizacji placów zabaw. Dodajmy, że każdy z mazowieckich samorządów może zgłosić jeden wniosek dotyczący jednej inwestycji, a nabór wniosków potrwa do 21 lutego.

Jak zaznaczają władze Mazowsza, szansę na dofinansowanie mają inwestycje przygotowane i planowane, które zostaną zrealizowane najpóźniej do końca tego roku. Maksymalne wsparcie zgłoszonych projektów ma nie przekraczać 300 tys. zł i wynosić nie więcej niż 75 procent kosztów inwestycji.

dot

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz