Jak skonsolidować kredyty?

Nie da się ukryć, że w najmniej oczekiwanym momencie w życiu, mogą pojawić się nagłe wydatki, które musimy jakoś sfinansować lub po prostu problemy finansowe, które wymagają odpowiedniego rozwiązania. W wielu przypadkach ostatecznym wyjściem jest zgłoszenie się do banku lub instytucji pozabankowej z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego. Zdarza się jednak tak, że tracimy kontrole na kilkoma bądź kilkunastoma zobowiązaniami finansowymi, co może zagrozić nam jeszcze poważniejszymi konsekwencjami. Rozwiązaniem okazują się więc kredyty konsolidacyjne. Jak więc one działają?

Kredyt konsolidacyjny- odzyskaj kontrolę nad zobowiązaniami finansowymi

Kredyty konsolidacyjne są specjalistycznymi produktami finansowymi, których przyznawaniem zajmuje się głównie bank. Cel udzielenia takiego kredytu jest jednak jasno sprecyzowany. Otóż ma on pomóc spłacić inne zobowiązania np. ratalne, czy zaciągnięte w wielu różnych bankach. Można więc śmiało powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny po prostu łączy wszystkie dotychczasowe zobowiązania finansowe, nawet jeśli pochodzą one od innych instytucji, dzięki temu do spłacenia w perspektywie miesiąca, klient ma tylko jedną ratę, która często jest bardziej korzystna pod względem finansowym. Konsolidacja kredytów jest więc niezwykle skutecznym sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia. Kredytobiorca nie tylko może znacznie zmniejszyć wysokość miesięcznych rat, ale co najważniejsze zmniejszy on również liczbę posiadanych długów. Kredyt konsolidacyjny przez Internet, nie wymaga nawet bezpośredniego spotkania z pracownikami banku, by można było cieszyć się pomocą w spłacie obecnego zadłużenia. Warto jednak mieć na uwadze to, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym. Oznacza to, że można go wykorzystać jedynie celem spłaty istniejącego kredytu, a w zasadzie spłaty tej dokonuje bank, gdyż klient nigdy nie otrzymuje na swoje konto środków pieniężnych. Jedynie musi on płacić samodzielnie jedną, miesięczną ratę kredytu konsolidacyjnego. Oczywiście może zaistnieć pewien wyjątek, kiedy podczas wnioskowania o kredyt konsolidacyjny, przyszły kredytobiorca zdecyduje się również o zawnioskowanie o środki na dowolny cel. Bez względu jednak na to, kredyt konsolidacyjny zawsze jest skutecznym sposobem na wyjście z zadłużenia oraz na uporządkowanie swoich finansów. Co więcej, może on również poprawić sytuację materialną, gdy kredytobiorca zawnioskuje o dodatkowe środki, których udzielnie mu- ze względu na istniejące zadłużenie- nie byłoby możliwe bez kredytu konsolidacyjnego.

Ile zobowiązań finansowych można skonsolidować w jednym kredycie?

Liczba zobowiązań finansowych, która może być skonsolidowana, ustalana jest przez bank na podstawie weryfikacji sytuacji kredytobiorcy. Oczywiście wpływ na to, ma również dana oferta kredytu konsolidacyjnego. Z reguły jednak banki umożliwiają połączenie w jeden produkt wszystkich istniejących zobowiązań. Niemniej jednak to nawet sam kredytobiorca może zdecydować, które dotychczasowe kredyty chce skonsolidować. Warto jednak dokładnie sprawdzić oferty, gdyż na rynku obecnie dostępnych jest wiele kredytów konsolidacyjnych i każdy z nich opiera się o określone warunki.

Jak skonsolidować kredyty?

Kredyt konsolidacyjny jest normalnym produktem bankowym, dlatego też procedura jego udzielania niczym nie różni się np. od wnioskowania o tradycyjny kredyt gotówkowy. Warto jednak zastanowić się, które zobowiązania kredytobiorca chce skonsolidować i wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie. Warto więc przygotować sobie plan konsolidacji, a także rozważyć, czy wraz z wnioskiem o kredyt konsolidacyjnych, będzie składany również wniosek na przyznanie dodatkowych środków na dowolny cel. Niezbędne będą również dokumenty określające sytuacje finansową odbiorcy, czyli dokumenty odnośnie wszystkich istniejących obecnie zobowiązań, a także dokument potwierdzający źródło dochodów kredytobiorcy. Nie można również pominąć wyciągu z konta bankowego, a także innych dochodów, które kredytobiorca pozyskuje poza umową o pracę np. świadczenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz