Ferie z wąskotorówką na stulecie

Fot. Archiwum

SOCHACZEW Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jak co roku organizuje „Ferie z wąskotorówką”. Tegoroczne wydarzenie ma szczególny charakter, gdyż przypada w jubileusz stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej. Z tej okazji został przygotowany specjalny program wzbogacony o liczne atrakcje.

Choć inne placówki kulturalne odwołały swe imprezy, to jednak Muzeum Kolei w Sochaczewie zdecydowało, że „Ferie z wąskotorówką” się odbędą, ale przy zwiększonym reżimie sanitarnym i z ograniczoną liczbą uczestników.

W czasie ferii można zobaczyć największy zbiór taboru wąskotorowego w Polsce oraz jeden z największych w Europie, czyli skansen na wolnym powietrzu. Są też najdłuższa wąskotorowa makieta w Polsce „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” oraz wzbogacona multimediami najnowsza stała wystawa „Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922-1984”.

Z oferowanych w ferie atrakcji są zimowe przejazdy pociągu Retro, bal karnawałowy dla najmłodszych „Roztańczona ciuchcia”, ognisko przy skansenie, Kolejowy Kącik i Kino Malucha, plastyczne warsztaty kolejowe oraz gry i zabawy w sklejaniu kartonowych modeli, kolorowanki kolejowe, puzzle, klocki i gra terenowa „Poznaj Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie”.

Inauguracja ferii odbyła się 29 stycznia, w ramach której były darmowe przejazdy pociągiem retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto i z powrotem. Następnie karnawałowe warsztaty plastyczne oraz ognisko. Na zakończenie sobotnich imprez odbył się

wernisaż prac Igora Przybylskiego w „Galerii Semafor”.

Na finał ferii zimowych na Mazowszu przewidziany jest „Karnawał na wąskim torze 2022” w sobotę, 12 lutego, który jest jednocześnie początkiem ferii w województwie łódzkim. Jednak Muzeum w Sochaczewie zaprasza mieszkańców sąsiedniego województwa na zimowe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Tego dnia zapowiadane są bezpłatne przejazdy koleją Retro, Kolejowy Kącik i Kino Malucha, ognisko w skansenie oraz bal karnawałowy współorganizowany wspólnie z Przedszkolem „Leśne Skrzaty”. Ostatnia feryjna impreza zapowiadana jest w sobotę 26 lutego. Od 31 stycznia do 25 lutego są zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci i młodzieży, prowadzone od wtorku do piątku w godzinach 10.00-12.00. Zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz