Demonstracja Agrounii – kierowcy powinni spodziewać się sporych utrudnień na obwodnicy

fot.archiwum
W środę na obwodnicy miasta kierowcy powinni spodziewać się sporych utrudnień. Ruch społeczny Agrounia planuje protest, w którym ma wziąć udział około stu traktorów i maszyn rolniczych poruszających się w zwartej kolumnie, obydwoma pasami trasy nr 92  w kierunku stolicy.

Rolnicy mają się gromadzić od 6.00 w Kuznocinie, w rejonie ronda i pobliskiego baru Brothers Grzegory, ok. 7.00 ruszyć sprzętem rolniczym w kierunku Warszawy, by o 10.00 dotrzeć do centrum stolicy. W czasie przejazdu obwodnicą Sochaczewa organizatorzy protestu nie wykluczają postojów na wygłaszanie haseł, komunikatów, dyskusje z rolnikami.

Organizatorzy zapowiadają, że po proteście wyruszą z Warszawy ok. 19.00 i wrócą do Sochaczewa trasą nr 92. W rejonie Kuznocina kolumny traktorów należy spodziewać się ok. 21.00. I tu znowu będą wystąpienia, dyskusje, podsumowanie protestu.

Rano i wieczorem przez kolumnę przepuszczane będą tylko karetki, wozy strażackie i inne pojazdy uprzywilejowane – czytamy w zawiadomieniu o zgromadzeniu publicznym przesłanym do UM w Sochaczewie.

Jak widać, jutro w godzinach porannych i wieczornych warto poszukać alternatywnych dróg dojazdu do Sochaczewa, Łowicza czy Warszawy, gdyż trasa Sochaczew – Błonie – Warszawa może być w całości lub części niedostępna przez kilka długich godzin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz