Akcje zbiórki dla Ukrainy

fot.archiwum

Sochaczewianie organizują liczne zbiórki dla mieszkańców Ukrainy. W akcje pomocowe zaangażowali się m.in. samorządowcy, organizacje pozarządowe, lokalne firmy, szkoły, krwiodawcy. Sprawdźcie, gdzie, kiedy i jak można okazać wsparcie dla pogrążonych w wojnie naszych wschodnich sąsiadów.

Burmistrz Piotr Osiecki jest w stałym kontakcie z merem Gródka Podolskiego. Przyjaciele z partnerskiego miasta Sochaczewa zwrócili się o pomoc materialną w postaci 50 zestawów krótkofalówek do łączności w ramach obrony terytorialnej. Sprzęt ma zostać zakupiony i dostarczony w przyszłym tygodniu.

W pomoc dla Ukrainy zaangażował się również poseł ziemi sochaczewskiej Maciej Małecki oraz państwowa firma działająca w naszym mieście – Energop, która zapewni miejsce magazynowe oraz transport darów na Ukrainę z punktów zbiórki w każdej z gmin powiatu sochaczewskiego.

Potrzebne są przede wszystkim: produkty spożywcze, szczególnie wymagające minimalnego przygotowania, hermetycznie zapakowane, z długim terminem przydatności do spożycia, łatwe w przygotowaniu; artykuły higieniczne, środki czystości; materiały opatrunkowe, dezynfekujące, podstawowe leki – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe; inne rzeczy takie jak ciepłe koce, śpiwory, latarki, baterie, termosy, powerbanki.

Dary można przynieść chociażby w poniedziałkowy wieczór, 28 lutego, na plac Kościuszki. O godzinie 18.00 na miejskim rynku obędzie się spontaniczny wiec poparcia dla Ukrainy, połączony ze zbiórką. Wydarzenie pod hasłem „#SolidarnizUkrainą w Sochaczewie” ma pokazać, że mieszkańcy solidaryzują się z obywatelami Ukrainy w obliczu agresji ze strony Rosji. Inicjatorami akcji jest grupa radnych z miasta i powiatu sochaczewskiego. Więcej o wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/s/solidarnizukraina-w-sochaczewi/489121225927917/

Gdzie jeszcze można przynosić dary:

– W niedzielę 27 lutego do godziny 10:00 zbiórka będzie prowadzona na placu manewrowym Nauki Jazdy „Stachlewski” (ul. Torowa 97). Jak czytamy w informacji ośrodka szkolenia kierowców: „Zawieziemy je do Przemyśla, Krościenka bądź Zosina. Zabierzemy z tych podanych miejsc osoby, które chcą przemieścić się w stronę Warszawy. Również jadąc w stronę granicy, możemy także zabrać Ukraińców, którzy będą chcieli przekroczyć granicę w przeciwną stronę.”

– Dary można przynosić codziennie w godz. 8.00-16.00 do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 7 w Sochaczewie. Więcej informacji u organizatorki zbiórki Agnieszki Słubik-Woźnicy, pod numerem telefonu: 600 925 820.

– Akcję zbiórki prowadzi Klub Honorowych Dawców Krwi Ziemi Sochaczewskiej. Wszystkie dary można przynieść do biura klubu znajdującego się w Kramnicach Miejskich p. 307, od poniedziałku do środy po godz 17.00 lub po wcześniejszym umówieniu się w innym terminie. Kontakt: www.facebook.com/KHDKZS

– Paczki dla Ukraińców można przynosić też do lokalnych kawiarni: Bez Ogródek (ul. Reymonta 14), Łoskot Cafe (ul. Traugutta 29) w godzinach otwarcia lokali.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz