56 Studniówka w „Iwaszkiewiczu” to już historia

Bal studniówkowy to symboliczny dzień, w którym młodzież liceów i techników hucznie wchodzi w dorosłe życie, jednocześnie rozpoczynając odliczanie 100 dni do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu – do matury. Maturzyści z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza długo i  w niepewności czekali na ten dzień.  

Pamiętali przecież, że w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii szkół ponadpodstawowych, ze względu na panującą pandemię, nie odbyły się bale studniówkowe. Wreszcie nadszedł ten jeden bardzo ważny wieczór, w którym 64 maturzystom z „Iwaszkiewicza” wraz z osobami towarzyszącymi udało się oderwać od nauki,  codziennych problemów i pandemicznej  rzeczywistości . W sobotę, 29 stycznia 2022 roku w sali bankietowej hotelu Chopin, odbyła się kolejna – 56 studniówka „Iwaszkiewicza”. Radość maturzystów była tym większa, że w tym roku nie wszystkie szkoły powiatowe zdecydowały się na organizację studniówek.

Prowadzący część oficjalną uroczystości uczniowie Patrycja Felczak, Kinga Plichta oraz Dawid Wołczyński powitali serdecznie zebranych, podziękowali dyrekcji szkoły oraz pedagogom za stworzenie w szkole atmosfery sprzyjającej nauce mimo trudnych warunków nauki zdalnej. Szczególne podziękowania powędrowały do wychowawców klas maturalnych: Marty Włodarczyk, Katarzyny Pisarek, Aldony Ertman i Katarzyny Adamczyk oraz rodziców. Głos zabrała także przedstawicielka rodziców uczniów klas maturalnych, Dorota Fiedukowska.

Oficjalnego rozpoczęcia studniówki dokonała dyrektor Hanna Bonecka, która odczytała także list skierowany do maturzystów przez starostę sochaczewskiego Jolantę Gonta. Nie zabrakło przepięknych kreacji, chwil wzruszeń, uśmiechów, ciepłych słów podziękowań, pamiątkowych zdjęć. By tradycji stało się zadość, bal rozpoczął się dostojnym, staropolskim polonezem, który poprowadziły, oczywiście do muzyki Wojciecha Kilara z filmu “Pan Tadeusz”, pani dyrektor oraz wychowawczynie klas maturalnych.  Potem było już tylko szaleństwo tańca i wspaniała zabawa do rana. Wyjątkowa, bo zorganizowana w warunkach panującej pandemii, 56 studniówka w Iwaszkiewiczu jest już za nami. Na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. A tymczasem przed maturzystami czas intensywnej nauki. Życzymy wszystkim powodzenia.

źodło i fot.: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, H. Bonecka, dyrektor ZS im. J. Iwaszkiewicza

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz