34-latka handlowała „podróbkami” w internecie

fot.policja
Reklamy

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę podejrzaną o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek z czego uczyniła stałe źródło dochodu. Policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc sztuk podrobionej odzieży. Kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do popełnionego przestępstwa.

Policjanci referatu zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pracowali nad sprawą kobiety, która na jednym z portali internetowych sprzedawała odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Ubrania były zdecydowanie tańsze niż oryginalne.

Kryminalni ustalili dane osoby, która handlowała podrobioną odzieżą. Okazało się, że jest to 34-letnia mieszkanka powiatu płockiego. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli blisko tysiąc sztuk podrobionych bluz, spodenek, skarpet i kompletów sportowych.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do sochaczewskiej komendy. W związku ze sprzedażą „podróbek” 34-latka usłyszała zarzut z ustawy o prawie własności przemysłowej. Ustalono również, że z przestępstwa uczyniła stałe źródło dochodów.

Mundurowi powiadomili firmy, których logo zostało wykorzystane na ubraniach. Po otrzymaniu wniosków od pokrzywdzonych firm, zarzuty zostaną uzupełnione.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz