16-latek wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Był poszukiwany w celu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego

fot.policja
Kierujący seatem przekroczył linię podwójną ciągłą, by wyprzedzić inny pojazd. Miał pecha, ponieważ był to radiowóz nieoznakowany, którym policjant mazowieckiej „konwojówki” wracał do swojej jednostki. Okazało się, że za kierownicą seata siedział 16-latek, który nie posiada uprawnień do kierowania, a także był poszukiwany w celu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Policjant z płockiej sekcji wydziału konwojowego KWP zs. w Radomiu po służbie w Sochaczewie wracał do swojej jednostki. Przejeżdżając przez miejscowość Kąty, zauważył że kierowca seata przekroczył linię podwójną ciągłą, aby wyprzedzić nieoznakowany radiowóz. Policjant natychmiast ruszył za seatem. Krótko po tym, auto zatrzymało się na jednej z posesji.

Funkcjonariusz poinformował o zdarzeniu sochaczewskiego dyżurnego i chwilę później na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że nieletni jest poszukiwany przez inną jednostkę policji na Mazowszu, ponieważ nie wrócił we wskazanym terminie do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Młody mieszkaniec powiatu sochaczewskiego został zatrzymany i doprowadzony do placówki, w której powinien przebywać zgodnie z decyzją sądu. Materiały dotyczące wykroczeń popełnionych przez 16-latka wraz z informacją o jego zatrzymaniu i doprowadzeniu do ośrodka wychowawczego zostały wysłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz