Żłobek „Maluch+” w Giżycach uroczyście otwarty

Reklamy

W ramach rządowego programu „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, czyli żłobków – udało się właśnie na terenie gminy Iłów – w Giżycach takie miejsce stworzyć.

Dzień Babci – 21 stycznia był ku temu doskonałą okazją, by dokonać uroczystego otwarcia nowej placówki. W piątkowy poranek, w budynku Szkoły Podstawowej w Giżycach zebrali się przedstawiciele samorządu gminnego, w tym wójt gminy Jan Kraśniewski i sekretarz Katarzyna Michalska, radni, pracownicy, dyrektorzy placówek oświatowych, pomocowych i kulturalnych z terenu gminy, rodzice a także zaproszeni goście, wśród których obecny był poseł Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych i Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

Były przemówienia, życzenia, prezenty, uroczyste przecięcie wstęgi. Poświęcenia wyremontowanych pomieszczeń dokonał tutejszy proboszcz ks. Bogumił Bartlewski. Grupa dzieci z przedszkola, które mieści się w tym samym budynku przygotowała część artystyczną. Na wszystkich czekały słodkie wypieki a także tort. – To epokowe wydarzenie – tak mówił podczas otwarcia żłobka wójt Jan Kraśniewski, gdyż takie placówki są rzadkością w tak małych miejscowościach jak Giżyce. Od początku stycznia br. do żłobka uczęszcza ośmioro dzieci, które już po adaptacji chętnie biorą udział we wszystkich oferowanych zajęciach.

Żłobek i przedszkole to są dwie instytucje, ogromnie ważne i niezbędne w życiu każdej społeczności. Utworzenie pierwszego Żłobka „Maluch+” w gminie Iłów pozwoli młodym mieszkańcom kontynuować pracę zawodową, co przyczyni się do polepszenia sytuacji materialnej rodziny a budynek Szkoły Podstawowej nie ulegnie zniszczeniu. To przedsięwzięcie świadczy o gospodarności, wychodzeniu naprzeciw potrzebom mieszkańców, niezwykłej trosce o dobro najmłodszych – mówiła dyrektor żłobka Krystyna Wilczek.

Należy nadmienić, iż żłobek powstał dzięki środkom finansowym pochodzącym z Rządowego Programu Maluch Plus, stąd obecność na jego otwarciu posła Macieja Małeckiego, który nie krył satysfakcji, iż rządowe dotacje ułatwiają życie mieszkańców mniejszych miejscowości a przy tym pokazują jak dobrze i efektywnie może układać się samorządowa i ministerialna współpraca. Z kolei, starosta Jolanta Gonta życząc gminie Iłów dalszego udanego rozwoju oraz sięgania po rządowe środki na różne przedsięwzięcia, wyraziła nadzieję, iż żłobek będzie wizytówką całej społeczności a przebywające tu maluchy będą radosne i szczęśliwe.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz