Wkrótce otworzą most

Reklamy

SOCHACZEW Jak wynika z naszych informacji, już tylko od decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zależy, kiedy zostanie oddany do użytku wyremontowany most na Bzurze w ciągu ulicy Mostowej. Chodzi o tak zwaną decyzję dotyczącą zgody na użytkowanie obiektu przez inwestora, którym jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Przypomnijmy, że remont zniszczonej przeprawy kosztował ponad 5,7 mln zł. Środki te w całości pochodziły z rządowych środków pozyskanych dzięki wsparciu posła Macieja Małeckiego. Połowa kwoty to fundusze z Rezerwy Subwencji Ogólnej na 2021 r., natomiast reszta pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzięki pozyskanym funduszom udało się przebudować nie tylko samą przeprawę, która po zakończeniu prac ma obecnie 10,59 metrów szerokości, w tym jezdni o szerokości 7 m oraz chodnika dla pieszych. Na moście powstał również tzw. chodnik techniczny. Zamontowano również nowe balustrady, bariery ochronne, balustrady oraz energooszczędne oświetlenie. oświetlenie. W ramach inwestycji ułożono również chodnik na ulicy Brukowej o długości 55 m oraz wybudowano peron przy przystanku autobusowym. Do tego doszły także bariery ochronne drogowe oraz balustrady w ciągu Brukowej.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz