Weekendy na bieżni

Fot.: Jerzy Szostak

SOCHACZEW Od początku listopada ubiegłego roku bieżnia lekkoatletyczna na stadionie przy ul. Warszawskiej 80 jest dostępna nieodpłatnie dla mieszkańców w soboty i niedzielę w godz. 9.00-13.00. Ile osób skorzystało z tej oferty MOSiR? 

– Jak do tej pory w każdy weekend, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, z bieżni korzystało ok. 4-5 osób. Wiadomo, jesień i zima to pory roku niezbyt sprzyjające tego typu formie rekreacji, jaką jest bieganie na powietrzu. Wierzymy, że wiosną zainteresowanych będzie więcej. Oprócz kontynuacji „Weekendów na bieżni” w 2022 roku chcemy zaproponować kilka imprez biegowych, które zorganizujemy na naszym obiekcie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pierwszą z nich będzie 2 kwietnia Bieg Kapeluszy. Rozegrane zostaną też kolejne rundy zawodów w ramach zainicjowanych jesienią „Czwartków Lekkoatletycznych” – mówi Anna Pawłowska, dyrektor MOSiR.

Nad tym, aby bieżnia na stadionie przy ul. Warszawskiej była wykorzystywana przez mieszkańców w odpowiedni sposób, czuwają pracownicy Ośrodka. Przypomnijmy, że po bieżni można biegać jedynie w czystym obuwiu sportowym lub w kolcach biegowych o długości nieprzekraczającej 6 mm. Zabrania się jazdy na wrotkach, motocyklach, rowerach, chodzenia po bieżni z kijkami nordic walking, ustawiania na jej nawierzchni jakichkolwiek przedmiotów o ostrych krawędziach i dużych naciskach punktowych, wchodzenia na murawę boiska. Zaleca się wykorzystanie zewnętrznych torów, o numerach od 3 do 6. Młodzież poniżej 16 lat może korzystać z bieżni tylko pod opieką osoby dorosłej.

Bieżnia lekkoatletyczna przy ul. Warszawskiej pozostanie ogólnodostępna dla wszystkich w każdą sobotę i niedzielę, w godz. 9.00-13.00. Wyjątek stanowić będą terminy meczów rozgrywek ligowych, w których rywalizują sochaczewskie kluby sportowe grające na głównej płycie boiska – rugbiści i piłkarze.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz