Tymczasowy areszt dla stalkera

fot. Pixabay
Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Jest podejrzany o stalking i kierowanie gróźb karalnych, czego dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci pracowali nad sprawą 28 – latka podejrzanego o stalking. Ustalono, że mężczyzna przez kilka miesięcy uporczywie nękał mieszkankę Sochaczewa. Z zebranego materiału wynika, że wielokrotnie dzwonił do niej i wysyłał wiadomości tekstowe, nachodził ją w domu o różnych porach, ubliżał, śledził i wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia. Ustalono, że mężczyzna kierował również groźby karalne wobec innej sochaczewianki.

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 28 – latka i doprowadzili do komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych wobec sochaczewianki i kierowania gróźb karalnych wobec innej kobiet. Przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Do Sądu Rejonowego w Sochaczewie trafił wniosek prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym. Stalker został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz